Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

GBPAUD

Koszyk funta jest jednym z najszybciej rosnących a właściwie odrabiających straty. Warto się zainteresować parami GBP pod względem odbicia a takie już się pojawia. Szczególnie dobierając słabsze waluty jak AUD czy NZD a w dalszej kolejności CAD. Para GBPAUD aktualnie walczy przy średniej 200-dniowej, celowo tutaj używam słowa walka ponieważ jeszcze wczoraj mieliśmy spadek z wysokiego “C” a dziś para odrabia straty niemal całkowicie.

Dopóki notowania utrzymują się powyżej średniej z interwału H4 będę oczekiwał dalszych wzrostów. Utrata okrągłego poziomu 1,800 anuluje pozytywny scenariusz, natomiast dalsza wspinaczka po ścianie strachu powinna być kontynuowana do czerwcowych maksimów ~1,840.GBPAUD MACD

EURJPY

Po drugiej stronie tabeli siły relatywnej jest japoński jen, który jak dotąd niechętnie oddawał pole rywalom – USD czy CHF – co nie może dziwić bowiem wszystkie te waluty uważane są za bezpieczne. Wczoraj mieliśmy jednak dość gwałtowny zwrot a para EURJPY wygląda na najbardziej korzystną z uwagi na dość mocne euro. Gdyby kupujący podchwycili temat moglibyśmy zobaczyć coś w rodzaju short squeeze. Do tego jednak potrzeba zamknięcia dnia nad 118.20. Do tej pory para przejawia pewne niezdecydowanie, z jednej strony RR dla nowych shortów jest nie korzystnej z drugiej popyt jest niezbyt aktywny.

Pewną wskazówką może być tu potrójna dywergencja na wskaźniku MACD, jednak do tej pory ostatnie korekty wzrostowe trwały tutaj 220-230 pipsów. Potrzeba zatem mocniejszego ataku popytu oraz zmniejszenia awersji do ryzyka globalnie. Być może sygnał popłynie z giełd. Póki co nadal trwa trend spadkowy jedna świeca hossy nie czyni… pozostaje spoglądać w kierunku najbliższego wsparcia okolic minimów 2017 roku czyli 115 jenów za euro.

EURJPY MACD

 


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here