Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


EURUSD

Wspólna waluta od pewnego czasu straciła dynamikę wzrostową, dobrym przykładem jest para EURUSD, gdzie maksima wrześniowe nie zostały wybite. Na poniedziałkowej sesji kierunek zmienił się na spadkowy, stało się tak za sprawą głównie niższego otwarcia, jednak świeca dzienna okazała się wzrostową.

Dopiero kolejna sesja przyniosła potwierdzenie kierunku południowego, w jakim prawdopodobnie zamierza poruszać się w najbliższych dniach. Co ciekawe, spadki utrzymują się na wykresie tygodniowym a listopadowa zwyżka może oznaczać korektę wzrostową dla graczy długoterminowych.

Średnia na interwale h4 wyznacza niemal środek kanału spadkowego, który utworzył się z początkiem grudnia i stanowić będzie zaporę na zapędy kupujących. Z drugiej strony poziom 1.1800 pełni rolę wsparcia w krótkim terminie, dlatego warto poczekać na lepszą cenę sprzedaży.

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNoble Securities rekomenduje: „kupuj” na Apatorze i Eurocash
Następny artykułPoznaliśmy amerykańskie „claimsy” i kanadyjskie pozwolenia na budowę. Jak reaguje USDCAD?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here