Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURUSD

Najpopularniejsza para walutowa od początku roku porusza się w dół wyraźnymi falami, wzrostowe korekty są tutaj dość rozbudowane zarówno w czasie jak i w zasięgu. Początek maja również upływał pod znakiem umocnienia euro, natomiast druga połowa miesiąca to powrót do tendencji spadkowego. Obecnie jednak sprzedający mają duży problem z utrzymaniem ceny na niższych poziomach. Mimo, że na dzisiejszej sesji doszło do pogłębienia dołka  poniżej 1,1150 to już godzinę później para EURUSD znajduje się niemal 50 pipsów wyżej.

Gdyby ten dorobek został utrzymany do końca to moglibyśmy obserwować odwrócenie w średnim terminie. Dodatkowo po pokonaniu średniej 3×3 może rozpocząć się gra na podwójne dno z potencjalnym zasięgiem do piwota miesięcznego – 1,1270. Warto jednak poczekać na klarowne sygnały, bowiem kupić spadkowy rynek można zawsze, sztuką jest zrobić to precyzyjnie.

eurusd

USDCAD

Para pozostaje w dalszym ciągu w trendzie bocznym, od początku maja niewiele dzieje się z perspektywy swing tradera. Zasięg rzędu 100 pipsów może być za to pożywką dla spekulantów. Dobrze widoczne są zaś poziomy ograniczające od góry 1,350 i od dołu 1,340 które równocześnie tworzą horyzontalne linię piwotów miesięcznych. Przy ciągle spadkowym MACD z interwału dziennego ciągle zasadna wydaje się sprzedaż przy górnym ograniczeniu. Jednak trwałe wybicie w górę będzie wspierane przez kontekst wzrostowy z interwału tygodniowego. Nie należy zatem ulegać przeświadczeniu że para zawsze pozostanie w konsolidacji, bardziej prawdopodobony jest w tym wypadku ruch umacniający US dolara.

usdcad

XAUUSD

Złoto dziś umacnia się, natomiast w szerszej perspektywie także i tu trwa trend boczny. Już piąty tydzień byki walczą o zatrzymanie spadków przy kluczowym poziomie wsparcia 1270 dolarów. Odbicie ma miejsce właśnie dziś z tego rejonu, który urasta do średnioterminowego dołka. Nadal jednak na złocie perspektywa jest negatywna, oscylator MACD świeci się na czerwono a przed nami silny opór 1288 dolarów czyli połowa ostatniego ruchu spadkowego oraz miesięczny piwot. W przypadku powrotu optymizmu na giełdy spodziewam się, że obecne podejście będzie dobrym momentem do sprzedaży złota. Gdyby jednak napięcia geopolityczne przedłużały się  to sygnał risk-off na giełdach mógłby doprowadzić do wzrostu złotego kruszcu. Wówczas klarowne sygnały pojawią się po trwałym przekroczeniu 1290 dolarów.

złoto xauusd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here