Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURUSD

Najsilniejszą walutą nadal jest funt brytyjski, choć widać pewne osłabienie, natomiast najsłabszą pozostaje NZD. Widać pozytywne tendencje na jenie oraz na euro.

Wykres pary EURUSD wskazuje na trend spadkowym na W1 dominują niedźwiedzie, natomiast w skali dziennej powoli zaczynają do głosu dochodzić byki. Co prawda wrześniowy dołek 1,0925 został tu przebity ale na krótko, bowiem wczoraj cena powróciła wyżej. Mamy także potencjalną dywergencję na kursie i MACD, który dziś przy takim rozwoju wydarzeń może zamknąć się na zielono. Test poziomu 1,0965 może krótkoterminowo dać okazję do kupna z celem na logiczny poziom zysku 1,1045. Natomiast spadek poniżej 1,0925 może zanegować tę strukturę.

eurusd

USDCAD

Ciekawie wygląda także sytuacja na USDCAD, gdzie wczorajszy ruch sięgnął 120 pipsów czyli dwukrotności średniego zasięgu. Dziś dobra passa jest kontynuowana i CAD traci na wartości. Patrząc szerzej, para od dwóch miesięcy porusza się w kleszczach średniej 200-dniowej a próba odchylenia dołem skończyła się powrotem do równowagi. Obecnie obserwujemy próbę wybicia górą powyżej 1,3300 i jak dotąd bykom udaje się utrzymać powyżej. Spodziewam się jednak schłodzenia na tej parze i ruch korekcyjny ok 40-60 pipsów po czym widziałbym dalsze umocnienie dolara (USD) do 1,3370 a w dłuższej perspektywie nawet do 1,350.

usdcad


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here