Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURUSD

Para po silnym spadku w drugiej połowie marca zatrzymała się blisko swoich miesięcznych minimów. Od kilku dni jednak popyt próbuje wyprowadzić kontrę co było widoczne po piątkowych danych NFP oraz dzisiaj. Tymczasem kurs EURUSD znalazł się już przy miesięcznym pivocie co może oznaczać powrót w rejon rosnącej średniej MA. Przestrzegam jednak przed zbyt pochopnym zajmowaniem pozycji krótkich tym bardziej, że oscylator MACD pokazuje kierunek wzrostowy, ponieważ w szerszym kontekście edek znajduje się w konsolidacji a ostatnie korekty w górę były bardzo silne. Podobnie może być i tym razem, dlatego powrót do średniej z interwału H4 ok 1.1250 można potraktować jako okazję do zakupu.

eurusd

NZDUSD

Para kontynuuje spadek po tąpnięciu z końcówki marca za sprawą polityki stóp RBNZ, co zdążyłem opisać w poprzednim komentarzu. Sytuacja do sprzedaży nadarzyła się kilka dni póxniej na przełomie kwietnia kiedy to kiwi zaliczył korektę do miesięcznego piwota. Od tamtej pory kurs faluję raz po raz zbliżając się do średniej z H4 i tworząc nowe minima. Co prawda poziom docelowy ostatnio wskazywany jako LPZ czyli tuż nad 0,6700 został osiągnięty to sprzyjające warunki pozwalają trzymać tę parę dalej wraz ze spadającymi słupkami MACD. Groźba korekty w górę jest jednak duża bowiem znajdujemy się na kilkumiesięcznych minimach. Interwał tygodniowy wspiera scenariusze spadkowe i relatywnie niedzwiedzie pozostają bezpieczne poniżej 0,6770.

nzdusd

USDJPY

Dolar amerykański ponownie się umocnił i powrócił w pas średnich 200-okresowych. Oscylator MACD świeci się od kilku dni na zielono a obecnie po korekcie można nabyć po cenie z 1 kwietnia br. Tuż poniżej czyli 110.88 znajduje się miesięczny pivot czyli silne kwietniowe wsparcie dla kursu. Agresywne wejście tylko dla graczy z niższym lewarem, warto jednak poczekać albo na odklepanie piwota lub wzrost ponad średnią SMA25 z H4. Potencjał dla wzrostu oceniam na marcowe szczyty czyli rejon nawet 112 jenów za dolara. I choć interwał tygodniowy od lutego wspiera wzrost to po zamknięciu dnia poniżej 110.80 trzeba będzie liczyć się z rozbudowaniem spadku. Dolar pozostaje ciągle silniejszy od jena, alternatywnie dobrze wygląda umacniający się AUD.

usdjpy

 


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here