Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

GBPUSD

W ostatnim komentarzu na temat funta pisałem o konsolidacji która trwała cztery sesje, z którego nastąpiło wybicie górą czyli zgodnie z kierunkiem wskazywanym już wcześniej przez oscylator MACD. Ponad 100-pipsowy ruch który wystąpił dwa dni temu dotarł do logicznego poziomu zysku wynikającego z miesięcznego oporu R1. Dziś obserwujemy korektę do wsparcia na fali oczekiwań na decyzję brytyjskiego parlamentu ws. Brexitu. Utrzymanie dnia powyżej 1,280 będzie pozytywnym sygnałem w dalszej wspinaczce na północ z targetem na 200-sesyjną średnią ok. 1,300.

W przeciwnym wypadku może dojść do realizacji zysków do ok 1,2700. Interwał tygodniowy zaczyna wspierać wzrosty, a sama waluta znajduje się teraz na trzecim miejscu pod względem relatywnej siły, zaraz za frankiem i jenem. Jutro poznamy odczyt inflacji CPI z UK oraz głos zabierze Carney.

gbpusd

EURUSD

Na tej parze ważą się losy trendu wzrostowego. Po zdecydowanym wybiciu w górę w ubiegłym tygodniu, para doświadcza korekty która aktualnie znosi połowę ruchu z 1,130 do 1,1560. Zamknięcie pod pomarańczową strefą postawi pod znakiem zapytania poprzedni impuls, natomiast utrata piwota miesięcznego w cenach zamknięcia (a także fibo 61,8%) to zaproszenie do przetestowania dolnego ograniczenia grudniowej konsolidacji. Póki co osoby zaangażowane po długiej stronie rynku czekają na rozwój wydarzeń. Natomiast próba wejścia w longa po wybiciu ceny ponad średnią MA 25 z wykresu H4, potencjalny zasięg to nawet 1,1600.

eurusd


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

EURGBP

W bezpośredniej relacji między euro a funtem, ten drugi ostatnio zyskuje. Para dwa dni temu straciła nie tylko ze względu na słabość euro ale także (a może i głównie) poprzez dobrą postawę funta. Wczoraj kurs złapał równowagę przy 200-sesyjnej średniej i mamy odreagowanie, które może dotrzeć do 0,8960/70. Spekulacyjnie dobre miejsce na sprzedaż z celem 0,8880. Przestrzegałbym przed nadmiernym “short bias”, głównie dlatego, że scenariusza spadkowego nie wspiera interwał tygodniowy. Średnioterminowo, jestem zdania, że 0,8860/80 jest atrakcyjnym miejscem do kupna.

eurgbp


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPonad 46% klientów TMS Brokers zarabiało na FX w IV kw. 2018 roku
Następny artykułTDS wskazuje kierunek dla GBP/USD przed ważnym głosowaniem ws. Brexitu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here