Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURUSD

Para EURUSD porusza się w dość szerokim kanale spadkowym a ostatnich dniach doszło tu do zamknięcia dnia najniżej od lipca 2017 roku (czwartkowa sesja przy udziale ECB). Ostatnie kilka dni to korekta w górę, dlatego ten wzrost należy w dalszym ciągu rozpatrywać jako odbicie. Wskaźnik MACD świeci się na czerwono zarówno w ramce dziennej jak i tygodniowej, martwić mogą jedynie dywergencje z ceną na powyższych interwałach. Jeśli cena zamknie się dziś powyżej średniej 3×3 to możemy zobaczyć rozwinięcie odreagowania analogicznie jak w styczniu i lutym.

Punktem docelowym dla countertrendu może być górne ograniczenie kanału oraz miesięczny piwot. Gdyby cena zamknęła się poniżej 1.1250 możemy zobaczyć dalszy spadek w okolicę 1.1150.

eurusd macd

EURJPY

Pozostając w temacie par z euro warto rzucić okiem na sytuacje techniczną na EURJPY, gdzie zdecydowanie wzrosła zmienność. Do tej pory walor pozostawał w dość ciasnym kanale wznoszącym z którego na początku marca doszło do wybicia górą jak się później okazało fałszywego. Obecnie w podobną pułapkę mogą być złapane niedźwiedzie… problemem może być szerszy kontekst i gigantyczne spadki na początku roku. Warto jednak obserwować czy marcowy ruch w dół nie okaże się kolejnym impulsem wyższego rzędu.

Gdyby tak miało się stać kurs EURJPY nie powinien już zamknąć się powyżej 126.00, w przeciwnym wypadku możemy zobaczyć jeszcze jeden swing do góry gdzie celem byłaby średnia 200-sesyjna czyli okolice 127.70-128. Aktualnie cena mierzy się ze średnią MA z interwału H4 oraz tygodniowym piwotem. W piątek oświadczenie Banku Japonii.

eurjpy macd

USDCAD

Dolar amerykański z początkiem marca bardzo się umocnił wychodząc na 1-miesięczne maksima, w pewnym momencie zyskiwał już 3 figury. Obecnie koryguje prawdopodobnie do przebitego oporu a także linii szyi odwróconej głowy z ramionami, której prawa część głęboko przetestowała średnią 200-sesyjną. Inwestorzy niezaangażowani w pozycje długie mogą zaczaić się na koniec korekty i poczekać na powrót nad średnią z niższego interwału. Natomiast swing traderzy rozgrywający umocnienie dolara amerykańskiego powinni uzbroić się w cierpliwość, wszak nie było żadnej większej korekty w ostatnim impulsie i wiele osób czeka na dołączenie do trendu.

usdcad macd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrexit: Zbliża się decydujące głosowanie w Izbie Gmin – prognozy dużych banków
Następny artykułKomentarz giełdowy – brexitowy rollercoaster nie przeszkadza giełdom
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here