Naga Markets


MACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURUSD

Para zakończyła poprzedni tydzień spadkiem, w dużej mierze zmaterializował się on w piątek. Ten ruch w dół należałoby uznać za korektę poprzedniego impulsu w górę kiedy wspólna waluta umocniła się do dolara o ponad 250 pipsów. Spadkowa trójka jak dotąd ma postać korekty prostej, gdzie AB=CD w punkcie 1,1320, nieco niżej zniesienie 61,8% oraz potencjalnie kształtująca się formacja oRGR. Warto zwrócić uwagę także na klasyczną dywergencję pomiędzy ceną EURUSD a oscylatorem MACD.

Z drugiej strony notowania pozostają nadal pod średnimi zarówno na interwale dziennym jak i H4 a ponadto układ tygodniowy nie wspiera wzrostów, może to powodować jeszcze presję na spadek ze strony graczy długoterminowych.

EURUSD d1


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

EURGBP

Walka bezpośrednia pomiędzy euro a funtem brytyjskim także jest ciekawa, od początku miesiąca wzrosła tu zmienność, ruchy po kilkadziesiąt pipsów nie są tu ostatnio rzadkością. Para po odpadnięciu od strefy oporu 0,8930/20; stabilizuje się nad średnią 200 sesyjną. Jej utrata będzie tu czytelną zachętą do spadku tak jak to miało miejsce na początku miesiąca. Sytuacja jednak wygląda obecnie zgoła odmiennie, pojawiła się dywergencja na dołku oraz ukryta dywergencja na szczycie (MACD tworzy nowy szczyt, zaś cena nie). Wiele zależeć będzie tutaj od otoczenia politycznego oraz kwestii Brexitu a także wyników stress testów dla banków publikowanych w najbliższą środę.

Płytka korekta a więc nie niżej niż 0,880 w cenach zamknięcia może dać okazję do pozycjonowania się po długiej stronie rynku z celem nawet 0,9000. Warto w tym momencie poczekać aż cena wróci mad średnią MA25 z wykresu H4.

eurgbp


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKonflikt Ukrainy z Rosją osłabia rubla, traci też moskiewska giełda
Następny artykułBlok po 22 – 26 listopada 2018: EUR/GBP, AUD/NZD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here