Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURUSD

Po decyzji ECB (utrzymaniu stóp procentowych przynajmniej do lata 2019) oraz późniejszej konferencji przyszedł czas aby na spokojnie przyjrzeć się jaki wyłania się obraz rynku na wykresach głównych par walutowych. Najpopularniejsza para traci kolejny dzień z rzędu, a oscylator MACD od 4 sesji wskazuje kierunek południowy. W poniedziałek kurs wspólnej waluty przetestował tygodniowy piwot oraz średnią na interwale H4, od tamtej pory spadki uległy przyspieszeniu.

Biorąc pod uwagę, że dziś notowania oddalają się od wsparcia S1 i jak dotąd nie pojawiła się żadna istotna reakcja popytu. W kolejnych godzinach moglibyśmy się spodziewać, że realnym będzie wsparcie S2 co najmniej 40 pipsów niżej a patrząc na układ świec dziennych nawet S3 czyli 1,1240.

Zobacz też: MACD – opis systemu

eurusd d1 macd

AUDUSD

Pewną siłą wykazuje się ‘aussie’, którego jakby polityka Europejskiego Banku Centralnego nieszczególnie interesowała, być może US dolar nie jest aż taki silny. Trwają przymiarki do podwójnego dna, tym bardziej że na ramce dziennej pojawiła się dywergencja MACD. Niemniej jednak jestem zdania, że trend trwa dopóki rysuje niższe dołki i szczyty a z taką sytuacją mamy do czynienia na H4. Dodatkowo dziś zaksięgowana po raz drugi średnia MA z podażową reakcją. Nadal celem dla pozycji krótkich jest okrągły 0,7000.

audusd macd

USDCAD

Niezwykłym uporem popisał się obóz byków na USDCAD, bowiem cały wczorajszy 120-pipsowy spadek został niemal odrobiony. To stawia sprzedających w niekomfortowej sytuacji, gdyż inwestorzy zajmujący wczoraj pozycje krótkie znaleźli się z powrotem na BE (break even). Strefa 1,3040/60 ma tu ogromne znaczenie co do dalszego kierunku, pewną wskazówką, której bym się trzymał jest rosnący pas średnich MA200 (daily).

Dla inwestorów po długiej stronie rynku jasne jest by te pozycje trzymać zaś dla osób stojących z boku problemem może być właściwe ustawienie SLa. Dlatego najlepszym pomysłem będzie czekanie na zawężenie progu zmienności oraz powrót ceny nad średnią MA z H4.

usdcad macd d1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak dojść do siebie po rozwaleniu rachunku – Justin Bennett
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 25.10.2018 CAD/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here