Naga Markets


MACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURUSD

W środku tygodnia proponuję zajrzeć na główne pary walutowe, gdzie najsłabiej prezentuje się Euro (D1).  Kurs wspólnej waluty pogłębił sierpniowy dołek i znalazł się najniżej od lipca ubiegłego roku. Słabość związana jest nie tylko z problemami państw peryferyjnych, jak również w Niemczech (dziś opublikowane dane pokazują kurczenie się gospodarki w ostatnim kwartale). Zarówno w interwale tygodniowym jak i dziennym dominuje kierunek południowy i wkrótce może pojawić się szansa dołączenia do trendu.

eurusd d1

Oceniam, że obszar rozciągający się powyżej 1,1300 do ok 1,1340 może stać się potencjalną zaporą podażową, precyzji doda tu zapewne średnia krocząca z interwału H4.

AUDUSD

Dużo mocniejsze jawią się waluty surowcowe, jak dolar nowozelandzki czy australijski. Ten ostatni przeżywa korektę wzrostu, jednak z wykresu płyną informację o zakończeniu najłatwiejszej fazy rynku byka. Gdyby cena AUDUSD zamknęła się poniżej średniej 3×3 z wykresu dziennego oraz z górnym knotem to oscylator MACD zaświeciłby się na czerwono. Wówczas moglibyśmy zobaczyć rozszerzenie korekty w dół z ponownym testem 50% zniesienia a więc 0,7160.

audusd d1


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Tu jednak zaznaczam że takiego scenariusza nie wspiera interwał tygodniowy, dlatego w dłuższym terminie należy się liczyć z przełamaniem oporu przy 0,7240 i dalszy ruch na północ nawet w okolicę 0,7370/80. Czwartek będzie ważnym dniem dla “aussie”, gdyż w nocy poznamy dane z australijskiego rynku pracy.

USDCAD

Dobra passa USD na tej parze trwa, poniedziałkowa sesja także tu oznaczała pokonanie sierpniowych ekstremów. Trend wzrostowy trwa już kilka dobrych sesji wraz z potwierdzeniem na interwale “weekly”. Najbliższy opór jest tu jednak już na wyciągnięcie ręki (zaledwie 50 pipsów wyżej), natomiast do czerwcowych maksimów jeszcze daleko. Siłę byków będzie można “sprawdzić” przy najbliższym dotknięciu średniej MA z H4, która dość dynamicznie pnie się w górę. Średnioterminowo nawet test 1,3160/50 nie powinien oznaczać końca trendu wzrostowego.

usdcad d1

W czwartek zabierze głos prezes FED, Powell, warto mieć na uwadze wskazane wyżej poziomy.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – próby powrotu do wzrostów
Następny artykułŚrodowy przegląd rynków – funt szterling najbardziej zmienny od czerwca 2017 r.
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here