Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURJPY

Para wybiła się z męczącego trendu bocznego trwającego niemal od początku listopada i kurs ruszył na południe. Jen umacnia się na całej linii i jest najmocniejszy wśród głównych walut, co widać także na skorelowanych parach jak USDJPY czy GBPJPY. Opisywana para zaliczyła relatywnie dużą korektę wzrostową co pozwala na dołączenie do trendu spadkowego. Wydaje się, że trend jeszcze się nie wyczerpał i w niedługim czasie możemy zobaczyć poziom 124,50-125 czyli sierpniowy dołek. Gdyby jednak kupującym udało się wyjść powyżej poziom 127.00 to może okazać się że kupujący przejmują inicjatywę i jen będzie się osłabiał a tym samym pojawi się sygnał risk-ON na giełdach.

eurjpy

USDCAD

Odkąd kurs pokonał ważną strefę oporu (pomarańczowa), którą kilkakrotnie opisywałem w listopadzie, USDCAD pnie się do góry. Dywergencja która wówczas miała miejsce dała bardzo małą reakcję w dół a zbiegło się to z luką weekendową na rynkach oraz początkiem spadku na giełdach. Rynek tutaj zmienił stan z ruchomego i zmiennego na spokojny i poruszający się – czyli najlepszy na swing tradera (opowiadałem o tym na webinarze). Obecnie wzrost jest już dojrzały, od sygnału na H4 (stochastic) minęło już ponad 2 tygodnie. Nie oznacza to że para musi już zawrócić, przeciwnie na horyzoncie jest już bardzo ważny opór z kwietnia i maja 2017 roku – chodzi o strefę 1,3710/80. Na niższym interwale pojawiają się już negatywne dywergencje, najbliższe wsparcie to dynamiczna średnia krocząca (DMA).

usdcad

GOLD

Złoto kontynuuje rajd na północ. Po rajdzie z początku grudnia spodziewałem się dotarcia do co najmniej pomarańczowej strefy ok 1240 dolarów oraz średniej 200-sesyjnej. Rynek przeszedł moje oczekiwania i po korekcie dość szybko poradził sobie z tymi oporami ujawniając kolejną okazję do kupna zaraz po 20. grudnia. Obecnie dobrym wyznacznikiem są linie Fibonacciego (siatka rozłożona od high do low 2018), a następnym przystankiem będzie zniesienie 61,8% czyli rejon 1285 dolarów. Dlatego spodziewam się zatrzymania i spadku w kolejnych tygodniach do wspomnianej średniej 200-dniowej.

złoto, gold, xauusd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułZapasy ropy maleją czwarty tydzień z rzędu. Robią to jednak coraz wolniej
Następny artykułAnaliza wolumenowa par EUR/USD GBP/USD i USD/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here