Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURJPY

Kros ma za sobą całkiem pokaźny ruch w dół o ponad 200 pipsów, dodatkowo para spadła pod okrągły poziom 130.00 oraz średnią 200-sesyjną. Tymczasem oscylator MACD od kilku dni notuje poziomy poniżej zera. Wygląda na to że trend spadkowy jeszcze się nie wyczerpał, niewykluczone jednak że pojawi się tymczasowa korekta wzrostowa.

W krótszym terminie z interwału H4 warto obserwować tygodniowy piwot właśnie przy 130.00. Jego odrzucenie może wywołać kolejny impuls w dół. Dla osób już zaangażowanych w spekulację na krótko ważnym może okazać się poziom 130.60.

Zobacz też: MACD – opis systemu

eurjpy d1

GBPUSD

Koszyk funta brytyjskiego właściwie od początku miesiąca jest najsilniejszy spośród głównych walut. Choć i sam USD jest dobrej formie to na “kablu” również widać chęci do aprecjacji. Być może GBPUSD nie jest najlepszą parą do swing tradingu to akurat tutaj chciałbym skupić się na średniej 200-sesyjnej. Ta już dwukrotnie odrzucała cenę, za każdym razem reakcja podażowa jest coraz słabsza – wczorajsza pułapka na niedźwiedzie jest tego dobrym przykładem. Jestem zdania, że niedługo (po korekcie) zobaczymy tu poziom 1,3333.

Alternatywnie, można użyć tutaj GBPCHF lub którejś waluty surowcowej… przestrzegałbym natomiast przed sprzedawaniem silnego CADA.

gbpusd d1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here