Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURGBP

Para ma za sobą odbicie w luty, jednak wygląda na to że była to tylko korekta wzrostowa. Kurs dotarł do piwota miesięcznego i po dwukrotnym przetestowaniu od dołu odpadł od poziomu 0,8825. Odreagowanie zniosło połowę fali spadkowej a przy 0,8850 przebiega 200-dniowa średnia krocząca. Wskaźnik MACD powraca do spadków i co więcej jest on potwierdzany przez interwał tygodniowy. Spoglądając na interwał H4, widać że kurs reaguje po raz pierwszy na średnią, tworząc na wykresie dziennym górny knot.

Logiczny poziom zysku przy miesięcznym wsparciu piwot S1 0,8540. Negacja scenariusza spadkowego gdy kurs powróci nad 0,8740 w cenach zamknięcia.

eurgbp

GBPUSD

Sytuacja dla funta jest także pozytywna na tym walorze, popularny kabel zalicza dziś ruch w dół po czym następuje piorunujące odbicie. Wpisuje się to w pozytywny obraz jaki rysuje MACD od kilku sesji, wspierany przez graczy z tygodniówek. Co ciekawe akcja cenowa rozgrywa się przy średniej 200-dniowej, która już nie spada jak w końcówce stycznia, oznacza to że ten długoterminowy rynek niedźwiedzia słabnie w kontekście oficjalnej daty brexitu 29 marca.

Interwał H4 również pokazuje dynamiczne pierwsze odbicie od średniej kroczącej. Brakuje tylko przebicia wczorajszego high, wówczas droga do 1,3220 zostanie otwarta.

gbpusd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here