Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

 

EURCHF

Posiedzenie FOMC niewiele zmieniło w długoterminowych ruchach walut, frank oraz jen nadal się osłabiają. Jedną z ciekawszych par walutowych jest EURCHF, która jest najwyżej od 30 sierpnia, rozjechana została także spadkowa świeca pinbar. Co ciekawe od trzech dni oscylator MACD znajduje się powyżej zera, co sugeruje podejście przynajmniej do 1,1450 a nawet 1,1500 czyli SMA200. Na interwale H4, cena dość precyzyjnie zareagowała na średnią i spodziewam się że przy kolejnym spadku może być podobnie.

GBPUSD

Na popularnym “kablu” dynamika wzrostu wyraźnie spowolniła, choć koszyk GBP jest nadal najsilniejszy. Szczególnie ważną sesją był 21 września, kiedy po wyrysowaniu nowego szczytu i uderzeniu w SMA200 cena spadła o 200 pipsów tym samym negując wzrost. Od tamtej pory, jedyne na co było stać kupujących to zniesienie 61,8%; tworzy się zatem swojego rodzaju opór nad 1,3150. Jeśli dojdzie do zamknięcia poniżej średniej 3×3 to warto poszukać krótkich pozycji z celem 1,300 a nawet niżej.

EURCAD

Zastanawiająca jest ostatnio słabość dolara kanadyjskiego, szczególnie w powiązaniu z USD czy GBP. Na parze EURUSD mamy kierunek wzrostowy, wydaje się że korekta, która przybrała kształt trójki została zakończona i obecne wzmocnienie od ok 1,510 należy traktować jako nowy impuls w górę. Problemem jest bliskość średniej 200-sesyjnej, która może blokować dalszy ruch na północ. Oczekuję reakcji popytu przy 1.5230.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here