Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


EURCHF

Ostatnio o parze EURCHF było głośno ze względu na powrót do cen sprzed krachu w styczniu 2015 roku, co było wydarzeniem bez precedensu. Poziom 1.200 został zaksięgowany 20. kwietnia i od tamtej pory notowania weszły w trend boczny, kształtując trójkąt.

Z technicznego punktu widzenia w interwale dziennym mamy kierunek spadkowy, a kurs od tamtej pory nie wyszedł powyżej 1,1998. Co więcej, średnia krocząca na H4 została odrzucona i kurs skierował się niżej .

Niemniej jednak należy pamiętać, że trójkąt w którym pozostaje cena jest formacją kontynuacji, dlatego warto poczekać na spadkowe słupki MACD na h4 lub wybicie dołem z trójkąta. Bardzo duża koncentracja krótkich pozycji (95% short vs 5% long) w gronie graczy detalicznych może wspierać wybicie w górę.

Źródło: MyFXBook

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStopa bezrobocia w USA najniżej od 2000 roku! Dlaczego dolar traci?
Następny artykułO wykresach ani słowa: AUD/JPY, GBP/NZD, EUR/AUD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here