TMS


Strategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


EURCHF

Ostatnio o parze EURCHF było głośno ze względu na powrót do cen sprzed krachu w styczniu 2015 roku, co było wydarzeniem bez precedensu. Poziom 1.200 został zaksięgowany 20. kwietnia i od tamtej pory notowania weszły w trend boczny, kształtując trójkąt.

Z technicznego punktu widzenia w interwale dziennym mamy kierunek spadkowy, a kurs od tamtej pory nie wyszedł powyżej 1,1998. Co więcej, średnia krocząca na H4 została odrzucona i kurs skierował się niżej .

Niemniej jednak należy pamiętać, że trójkąt w którym pozostaje cena jest formacją kontynuacji, dlatego warto poczekać na spadkowe słupki MACD na h4 lub wybicie dołem z trójkąta. Bardzo duża koncentracja krótkich pozycji (95% short vs 5% long) w gronie graczy detalicznych może wspierać wybicie w górę.

Źródło: MyFXBook

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here