Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

US dolar oddaje palmę pierwszeństwa najsilniejszej waluty, lecz frank i jen nadal pozostają silne. Zaraz za nimi umacniające się fenomenalnie euro. Po drugiej stronie zaś waluty AUD i NZD, gdzie także od kilku dni trwa odwilż, ze wskazaniem jednak na tę pierwszą.

EURAUD

Euro bardzo mocno skorzystało ostatnio na umocnieniu, natomiast największym beneficjentem wydaje się para EURAUD, gdzie dodatkowo widać słabość aussie’go. Wzrost rozpoczął się od średniej 200-dniowej i obecnie odchylenie w górę jest już duże co naturalnie budzi obawy o korektę. Byki jednak po 3 dniach drzemki nadal są aktywne dlatego spodziewam się jeszcze wybicia ostatnich maksimów. Para znajduje się wszak najwyżej od 2009 roku, więc na jakiś większy odwrót zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Najbliższe wsparcie to 1,6700 – jeśli korekta miałaby się jednak wydłużyć w czasie. Natomiast najbliższy opór z perspektywy dziennej to okolica 1,7300.

dax m30

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 10 spotkań m.in. z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

GBPJPY

Funt także zalicza mocny ruch kierunkowy a właściwie to należałoby powiedzieć, że stoi za tym ucieczka do jena japońskiego. Przyspieszenie spadków z końca lutego byo szalone i wiązało się z przebiciem betonowej, pomarańczowej strefy wsparcia a niedługo później także dwusetki. Po okresie równowagi został zaburzony układ popytu i podaży przez co kolejne dni i tygodnie mogą przebiegać pod dyktando niedźwiedzi. Podobnie jest na parze USDJPY i to ona będzie wyznacznikiem dla tego krosa, jednak w mojej opinii US dolar nadal jest w niełasce inwestorów i lepiej wybrać funta lub przecenione ostatnio waluty antypodów.

Korekta pędząca na H4 oraz spadkowy MACD skłania do kontynuacji przeceny a przynajmniej spadku poniżej ostatnich dołków a nawet 136.00. Jednak z uwagi na duże odchylenie, warto szukać ewentualnej dywergencji z ceną. Patrząc szerzej, powrót do przełamanej strefy wsparcia nie byłby niczym dziwnym i wszystko to co rynek da powyżej 140.50 będzie szansą do poszukania pozycji krótkich.

dax m30


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here