Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURAUD

Para ma za sobą cztery bardzo mocne sesje, jednak to co się rzuca dziś w oczy to odpuszczenie popytu w rejonie wrześniowych maksimów (d1). Oscylator MACD pokazał tu niedawno kierunek wzrostowy i dzisiejszy ruch kontrujący odczytywałbym jako korekta. Zwolennicy technik DiNapolego zauważą zapewne potencjał dla formacji B&B (jednak nieco lepiej wygląda para EURNZD, gdzie doszło do przebicia oporu).

Schodząc na interwał H4, widaż że w sąsiedniej bliskości znajduje się średnia krocząca oraz tygodniowy piwot, cena aktualnie re-testuje poprzedni opór (1,6250). W scenariuszu wzrostowym spodziewam się dojścia do poziomu 1,6450/1,65 natomiast w przypadku gry na podwójny szczyt, możemy zobaczyć ~1,600.

macd euraud

AUDUSD

W przypadku tej pary, silny spadek został zapoczątkowany 26 września po projekcji ekonomicznej FOMC, od tamtej pary “aussie” stracił ponad 200 pipsów, co jest sporą wartością. Dziś sesja to odwilż, także dzięki niskiej bazie dlatego dla otwartych pozycji warto zacieśniać poziomy stop. Alternatywnie dla spóźnialskich warto obserwować czy wytrzyma strefa ~0,7100, obserwuję także średnią EMA na wykresie H4 oraz tygodniowy pivot.

Zobacz też: MACD – opis systemu

macd audusd

USDPLN

Na początku tygodnia warto zajrzeć na krajowe podwórko, gdzie kluczowy poziom na USDPLN – 3,63 został obroniony, po czym para wykonała silny ruch wzrostowy. Oscylator MACD dał tu sygnał na przełomie września i października i od tamtej pory polski złoty osłabił się już o 7 figur. Mimo wyraźnego wykupienia w krótkim terminie, para dziś osiąga niewidziane od połowy sierpnia poziomy – końcówka roku może być bardzo dynamiczna. Tygodniowy opór w okolicy 3,78; natomiast dla dalszego ruchu w górę ważne jest utrzymanie powyżej średniej 3×3.

macd usdpln


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – euforia i strach na otwarciu nowego tygodnia
Następny artykuł“Bankier roku” okazał się oszustem, który zdefraudował ponad 500 mln zł
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here