Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Dow Jones

Po wczorajszych słowach Powella rynki amerykańskie wystrzeliły w górę, wzrost dał się odczuć na tyle, że wskaźnik MACD na nowo pokazuje kierunek północny. Co więcej, Dow Jones powraca nad 200-sesyjną średnią pod którą spędził 6 dni, poprzednio w październiku było to 5 dni. Wówczas po takim sygnale giełda w USA zwyżkowała przez kolejny tydzień, jak będzie tym razem?

W takim układzie możliwe że rozpoczęła się gra na podwójne dno i każde zejście w dół, w tym test dwusetki będzie wykorzystywany do kupna z celem ok 26,2 tyś pkt. Istotne będzie utrzymanie dorobku do końca tygodnia, to ważne bo przed nami jeszcze dzisiaj minutki FOMC.

dow jones us30


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Złoto

W przypadku tego kruszcu początek listopada przyniósł wybicie dołem z formacji diamentu, którą opisywałem w poprzednim wpisie, zwolennicy strategii MACD z pewnością nie dali się zwieść wzrostom 1. listopada. Obecnie cena powróciła w tamten rejon i za jedną uncję przyjdzie nam zapłacić ok 1225 dolarów. Zejście w rejon 1210 dol. było całkiem niezłym momentem do zakupu, wówczas cena zniosła połowę impulsu z równoczesnym wskazaniem long na MACD (taki scenariusz dodatkowo jest potwierdzony z interwału tygodniowego).

Obecnie mamy powrót nad średnią 25 okresową z H4, spodziewam się testu od góry i ponownego ataku na okolicę 1235-1240 dolarów gdzie zlokalizowana jest 200-sesyjna średnia.

złodo xauusd d1

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej lub zadać pytania na żywo, zapraszam Cię do wzięcia udziału w webinarze, który odbędzie się 5 grudnia o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania dowiesz się m.in jak identyfikować kierunek oraz trend wchodząc w pozycję, by prowadzić transakcje możliwie najdłużej.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykuł5 lat więzienia za oszustwa inwestycyjne na 3 miliony funtów
Następny artykułBrexit, strefa euro i kurs EUR/GBP – komentują banki ING, Danske i Commerzbank
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here