Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Od początku marca widać wyraźną ucieczkę do walut uważanych za bezpieczne przystanie i tak najdroższy jest frank i jen. O dziwo na trzecim miejscu utrzymuje się euro. Widać pozytywną tendencje na dolarze amerykańskim oraz odwrót od funta. Na drugim biegunie waluty antypodów niezmiennie AUD i NZD. Gorzej wygląda jedynie sytuacja na globalnych indeksach oraz ropie naftowej.

NZDUSD

Para znalazł się w bardzo istotnym miejscu na wykresie, kurs bowiem spada najniżej od 2009 roku a więc od globalnego kryzysu. Poniedziałek należał tutaj do jednym z najbardziej zmiennych dni w ostatnim czasie, para najpierw spadła do ok 0,6000 aby w kilka godzin później zwyżkować do dziennych maksimów. Wówczas wyglądało to na dobre środowisko do odwrócenia, obecnie jednak bardzo prawdopodobny jest test knota z ewentualnym niewielkim przełamaniem. Przy tak słabej sesji czwartkowej, oscylator MACD może dać wskazanie do sprzedaży, z potencjalnym celem na nowe dołki i mocniej przetestować 0,600.

Patrząc szerzej jednak jestem zdania, że należy się korekta nawet 500 pips w górę tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. Warto poczekać na zawężenie zmienności i pierwsze sygnały do kupna, być może dywergencje. Problemem może być rozbudowanie kryzysu jak sprzed 12 lat, wówczas spadki potrwały jeszcze ok pół roku po takim wybiciu poprzednich długoterminowych dołków.

DAX

Przecena na niemieckim indeksie nie ma końca, paniczna fala przetacza się przez rynek od końca lutego po przełamaniu średniej 200-dniowej. Przyspieszenie jakie obecnie ma miejsce spowodowało odejście w dół od 10 tyś pkt a teraz zastaje rynek jak łamie długoterminową linię trendu pociągniętą poprzez dołki w 2008 i 2011 roku. Najdalej wysunięty poziom miesięcznego wsparcia S3 wokół 9 tyś pkt oraz jutrzejsze wygasanie pochodnych mogą zadziałać jako wsparcie. Wówczas celowałbym w odreagowanie do spadającej średniej kroczącej na H4 a więc obecnie ok 10 300 pkt. Oscylator MACD jest tu jednak bezlitosny i odkąd znalazł się poniżej cena ciągle ustanawia coraz niższe słupki. Kolejna solidna strefa wsparcia rozciąga się od 8600 do 8300 pkt.

dax

 


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here