Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

GBPUSD

Funt nadal jest najsłabszą walutą, od ostatniego komentarza niewiele zmieniło się w sile relatywnej. Na drugim biegunie mamy franka oraz jena co pokazuje jaki mamy sentyment na rynku. Dlatego popularny kabel dwa dni temu pogłębił swoje majowe minimum, trend spadkowy w ramce dziennej i tygodniowej został zachowany a niedźwiedzie po raz kolejny punktują. Wiele wskazuje na kontynuację, taki sygnał może paść już przy pierwszym teście średniej od dołu z H4. Uczulam jednak na pojawiającą się dywergencję wskaźnika z ceną, przecięcie histogramu MACD linii sygnalnej będzie oznaczało tutaj w mojej opinii odwrót i ruch w kierunku piwota miesięcznego 1.280 (co oznacza wyjście na czerwcowe maksima). Warto obserwować ruch po decyzji FED oraz końcówkę tygodnia w kontekście uformowania potencjalnego pinbara W1.

gbpusd

USDJPY

Sytuacja na parze jest niejednoznaczna, z jednej strony trwa trend spadkowy, cena wyraźnie znajduje się poniżej 200-sesyjnej średniej. Z drugiej zaś strony obecne zatrzymanie w rejonach minimów trwa już 3-ci tydzień. To miejsce, w którym USDJPY się zatrzymał jest nieprzypadkowe bowiem kurs znajduje się blisko tegorocznych minimów, cena wkroczyła także w zakres knota ostatniego tygodnia ubiegłego roku. Póki co oscylator MACD świeci na zielono, co nie potwierdza kierunku spadkowego. W scenariuszu wzrostowym warto poczekać na przebicie linii trendu i re-test od góry okolic 108,90 dla dalszego wzrostu. Z kolei grając na spadek niezbędne będzie przecięcie słupków histogramu przez linię sygnalną i poszukanie wówczas dogodnego miejsca do sprzedaży. Minima 2019 roku to dla przypomnienia 107,75.

usdjpy

DAX

Obserwacja niemieckiego indeksu dostarcza wielu emocji inwestorom, przykładem może być wczorajsza sesja na której DAX z początkowych spadków został wyciągnięty na czerwcowe maksima. Tymczasem oscylator MACD świeci się na zielono niemal od początku czerwca gdzie mocnym atakiem popisał się obóz byków a następnie mieliśmy re-test piwota miesięcznego. Pierwszy logiczny poziom zysku został zaksięgowany (12 200), rynek jednak po korekcie podąża wyżej. Spodziewam się sprawdzenia powyższego poziomu po czym dalszy ruch na północ w kierunku maksimów z kwietnia a docelowo do 12 700/750 punktów. Niepokojącym byłby fakt malejących słupków oscylatora.

dax


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs CCC traci 0,25% w środę 19 czerwca, spółka wypłaci blisko 20 mln dywidendy
Następny artykułIdea Bank: Przyszedł czas na zmiany. Ciężkie czasy dla pracowników banku?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here