Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


CADJPY

Para CADJPY zaliczyła ostatnio ostry spadek ze szczytu, poprzedzający ruch w górę także był duży, nie dziwi więc korekta… czy to tylko korekta? W ujęciu dziennym zainteresowanie wzbudza spadkowy MACD a tygodniowy odwrót z 91.00-91.70 nie wygląda zachęcająco.Biorąc pod uwagę spore wyprzedanie i odejście od średnich zakładam krótkie zniesienie (retracement) w okolicę 89.00-90.00 po czym kontynuację ruchu w dół.

CADJPY D1

Na wykresie siły walut widać mocniejsze odejście całego koszyka CAD przy niezmiennie dobrej postawie np dolara z antypodów oraz dodatkowo gwałtowne umocnienie jena. Ekspozycja na tego krosa pozwoli na zmniejszenie ryzyka w kontekście np danych z USA (mocne spadki USD, zamiast np. USDJPY).

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułŚwięta w STO nadal trwają: Handel na spreadach instytucjonalnych!
Następny artykułBitShares (BTS) – opis kryptowaluty
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here