Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

 

Złoto

Wymowa ostatniej świecy tygodniowej nie jest pozytywna, jednak oscylator MACD rysuje się w zielonych kolorach po raz pierwszy od lutego br. Formacja toru kolejowego w sierpniu każe postawić predykcję, że ostatnie trzy tygodnie to korekta i teraz powinniśmy zobaczyć wzmocnienie na kruszcu w stosunku do dolara. Brakuje jeszcze kropki nad i w postaci zamknięcia nad średnią 3×3. Solidne wsparcie na 1195 dol oraz 1187 czyli połowie spadkowej świecy z minimum trendu. Potencjał wzrostu oceniam na 1230 a nawet 1240 dolarów.

Nikkei

Również z pro-wzrostową sytuacją mamy do czynienia na giełdzie w Japonii, gdzie tamtejszy Nikkei znalazł się najwyżej od 8 miesięcy pokonując poziom 23 tyś punktów. Dzisiejsza sesja to mocny wzrost z re-testem ww. wsparcia, dlatego cena w najbliższych dniach nie powinna schodzić niżej. Najbliższy poziom wsparcia to 23,3 tyś pkt., wydaje się, że kupujący obrali już kurs na nowe roczne maksima.

EURGBP

Brytyjski funt od dłuższego czasu staje się mocniejszy, dlatego jestem zdania, że ostatni spadek na EURGBP można rozpatrywać w kategorii nowego impulsu w dół. Pozostaje pytanie jak długa i czy w ogóle będzie korekta ostatniego 3-tygodniowego spadku. W perspektywie kilku tygodni poziomem oporu wydaje się być strefa 0,8940/60, natomiast punktem docelowym w pierwszej kolejności byłby sierpniowy dołek przy 0,8850 a następnie nawet 0,8660.

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitcoin futures: Gracze instytucjonalni budują pozycje na kontraktach CBOE
Następny artykułFXC Markets – uważaj na klon znanego brokera
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here