Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Obecnie najsłabsze waluty to AUD a zaraz za nim NZD. Widać, że pożary w Australii negatywnie przekładają się na walutę kraju a dodatkowo siny dolar spycha AUDUSD poniżej dołka z listopada ub. roku. Z kolei dolar nowozelandzki z najsilniejszej waluty w grudniu spada na drugi koniec tabeli. Natomiast frank mimo, że najsilniejszy również trochę oddaje ze szczytu. Widać pozytywne tendencje na parach z jenem dla umocnienia tego ostatniego.

AUDUSD

Ostatnio pisałem o tej parze w kontekście formującej się odwróconej głowy z ramionami przy średniej 200-dniowej. Ten sygnał spadkowy okazał się bardzo dobry, natomiast skala spadku okazała się bardzo duża. Ten tydzień to przyspieszenie osuwania i spadek poniżej dołka 0,6750. Tak duże odchylenie rodzi jednak pytanie o odbicie… na interwale H4 widać dywergencję na MACD z kursem natomiast na dziennym oknie oscylator kształtuje coraz niższe słupki histogramu. Dopiero wyjście powyżej 0,6780 będzie zachętą do powalczenia o odreagowanie. Póki co kurs może zmierzać do minimów z tamtego roku co daje jeszcze 50-60 pipsów.

audusd

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

WTI

Inwestorzy grający pozycje długie na ropie nie zaliczą stycznia do udanych. Jeszcze na początku stycznia za jedną baryłkę trzeba było zapłacić nawet 65 dolarów a obecnie już tylko nieco ponad 53 USD. Na początku miesiąca pisałem o potencjalnej dywergencji spadkowej a spadek poniżej piwota miesięcznego i test od dołu to jasny sygnał do ewakuacji. Krótkoterminowo walor reaguje na korektę 1:1, to wszystko na co mogą liczyć jak na razie byki. Jestem zdania, że pozycje długie dopiero przy dywergencji wzrostowej wokół wsparcia 52,50 lub przy zamknięciu dnia nad średnią. Wówczas można liczyć na odbicie nawet 4 dolary do płaskiej średniej 200-dniowej ok 57,60 USD.

W przeciwnym wypadku gracze będą chcieli sprawdzić betonowe wsparcie z poprzedniego roku a mianowicie minima wokół okrągłej bariery 50 USD. Rok temu mieliśmy dobry pierwszy kwartał, dlatego być może będzie to temat raczej dla inwestorów.

wti ropa


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here