Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

W tym tygodniu najsłabszymi walutami są jen i dolar US, mamy więc sygnał risk-on … zastanawiająca jest jednak siła franka szwajcarskiego. Ten ostatni umacnia się właściwie od początku grudnia a teraz jest najmocniejszą walutą. Dlatego najlepiej obstawiać kontynuację na parach NZDCHF czy AUDCHF w górę. Pozytywne tendencje widać poza tym na funcie oraz na mocnym już od tygodni dolarze kanadyjskim.

AUDUSD

Dolar australijski napotyka dziś na opór i jak na razie rysuje się spadkowa dzienna świeca. Ostatnio opisywałem parę AUDCAD i właśnie scenariusz spadkowy był tym bazowym. Styczeń nie jest jak na razie łaskawy dla byków, kurs spadł pod średnią 200-dniową i testuje ją od dołu. Ponadto, akcja cenowa rozgrywa się pod piwotem miesięcznym. Tygodniowy interwał niestety nie wspiera spadków, dlatego nie spodziewam się tu ogromny ruch, raczej na “wyjęcie” 50-80 pipsów. Z interwału H4, potrzeba zejścia poniżej średniej kroczącej… obecnie wygląda to na flagę jako pullback.

audusd

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Obejrzyj nagranie wideo z 5 spotkań z Mieczysławem Siudkiem, Grzegorzem Moskwą, Marcinem Wikingiem, Mariuszem Drozdowskim oraz Pawłem Szwajcarem. "Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

Złoto

Kruszec zaliczył nieprawdopodobny rajd w końcówce grudnia. W okresie świąteczno noworocznym, przy braku większości uczestników złoto urosło ponad 50 dolarów. W styczniu doszło tu do przyspieszenia trendu i short squeeze (wyciskania krótkich pozycji). Obecnie za jedną uncję przyjdzie nam zapłacić ok 1550 dolarów, obserwujemy cofnięcie i urealnienie wycen. Chociaż MACD pokazuje trend spadkowy to unikałbym shortów z uwagi na bardzo silny impuls w górę. Jak już wspomniałem wielu graczy było poza rynkiem i będą oni oczekiwać korekty na wykupienie rynku.

W krótszym okresie w interwale H4, dość dobrze widoczny kanał spadkowy, cena odbija od górnego ograniczenia i kieruje się w dół. Zasięg spadkowy oceniam na dość niski ok. 5 dolarów od obecnej ceny. Z kolei ruch umacniający powyżej 1560 USD to szansa na wzrost przynajmniej do 1570 a następnie powrót w okolicę 1600 USD.

gold złoto xauusd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiny importują rekordowe ilości miedzi, najwięcej od 2016 roku
Następny artykułKurs dolara nowozelandzkiego wraca do wzrostów, a EURUSD wymazuje ruch w górę
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here