Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Dolar australijski osłabia się na całej linii, także widać do na AUDUSD i jest to najsłabsza waluta, której dorównuje tylko dolar nowozelandzki. Koniec kwietnia przyniósł tu solidny impuls osłabienia AUD poniżej linii trendu wzrostowego. Para z hukiem dotarła w rejon okrągłego poziomu 0,700; by w maju nadal utrzymywać tendencję spadkową. Obecnie kurs porusza się powoli w dół blisko dolnego ograniczenia kanału spadkowego i nie licząc jednego wzrostowego słupka MACD nie widać tutaj chęci do odbicia. Mimo wszystko wkrótce może pojawić się spekulacyjna próba poderwania rynku, być może z okolic 0,6900; do trwalszej poprawy jednak należy poczekać na powrót powyżej średniej. Kolejne silne wsparcie przy 0,6860.

audusd macd

GBPUSD

Popularny kabel znajduje się w dość szerokim pasie średnich 200-dniowych, co sprzyja konsolidacji. Dla inwestorów trwa trend boczny, natomiast takie środowisko to pożywka dla spekulantów. To odbicie na przełomie kwietnia i maja podobnie jak to w marcu należałoby odczytywać jako korekta z uwagi na spadkowy układ MACD z interwału tygodniowego. Następujący po nim spadek należałoby uznać jako impuls w dół, dlatego podejście pod 1,2950/70 warto wykorzystywać do zajmowania krótkich pozycji z celem przynajmniej 1,2770. Natomiast dla krótkoterminowych graczy może pojawić się okazja do kupna przy wyprzedanym rynku, obrona 1,2870 do końca dnia może przynieść przesilenie i próbę odreagowania w kolejnych sesjach, tak jak to mogłoby być w przypadku AUDUSD.

gbpusd macd

USDJPY

W ostatnim komentarzu wspominałem o scenariuszu spadkowym po nieudanym wybiciu w górę w kwietniu. Wówczas MACD wszedł w spadki i od tamtej pory tam pozostaje a sprzedającym udało się zepchnąć cenę poniżej marcowego dołka. Obecnie widać jak zakres cenowy zmniejsza się, tworzy się podwójny inside bar lub Shark32 na wykresie dziennym. Wybicie z tej formacji może uruchomić krótkoterminową reakcję. Bardziej prawdopodobny ruch w górę bowiem USDJPY dotarł już do najdalej wysuniętego wsparcia miesięcznego. Dlatego spodziewam się podejścia w rejon 110.10 a następnie testu średniej od góry i kolejnej fali wzrostowej. Z interwału H4 dodatkowo dywergencja z ceną (oscylator nie robi nowych dołków). Walor trafia na listę obserwacyjną.

usdjpy macd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here