Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Na parze AUDUSD wzrost z początku września okazał się tylko korektą i cena wraca do równowagi. Wskaźnik MACD już dość wcześnie dał sygnał sprzedaży, natomiast obecnie odczyty są już poniżej poziomu zero. To oznacza, że możemy mieć do czynienia z kontynuacją trendu spadkowego z wyższego interwału. Istnieje potencjał na sprawdzenie jeszcze sierpniowego dołka, tym bardziej że na wczorajszej sesji doszło do zamknięcia poniżej piwota miesięcznego. Dość łatwo jest określić poziom obrony, czyi miejsca gdzie pozycje krótkie nie będą zasadne. Będzie nim obszar powyżej 0,6800 – wówczas warto rozważyć scenariusz wzrostowy.

audusd

GBPUSD

Bardziej byczo wygląda sytuacja na notowaniach popularnego kabla. Choć w interwale dziennym są oznaki spadków po stronie MACD to ramka tygodniowa informuje nas o panującym trendzie wzrostowym. Po stronie byków jest też fakt iż funt jest w tej chwili najmocniejszą walutą, warto go zestawić z potencjalnie słabszą. Dziś GBPUSD reaguje na poziom 38,2% czyli pierwsze istotne zniesienie Fibonacciego. Dlatego spodziewam się podbicia kursu od 50 do 100 pipsów. Dopiero reakcja w tym rejonie pokaże nam siłę rynku – wejście podaży zasugeruje spadek w okolicę 1,2280 natomiast atak popytu będzie oznaką do przetestowania jeszcze 200-dniowej średniej kroczącej w okolicy 1,2700. Potencjał do wzrostów jest zatem dość znaczny.

gbpusd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here