Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Para kontynuuje wspinaczkę dość mozolnie choć wpisuje się to w tendencje osłabiania indeksu dolarowego, oscylator MACD pokazuje kierunek wzrostowy od kilku dni. Co ciekawe, ostatni dołek został zrobiony na dywergencji. Stawia to pod znakiem zapytania kontynuację trendu spadkowego. Dzisiejsza sesja wlewa trochę optymizmu, AUDUSD rośnie i próbuje zasłonić poprzednią świecę pinbar. Najbliższy opór to miesięczny piwot na 0,7205 co daje potencjał ok 70 pipsów, wsparcie poniżej ostatniego dołka. W szerszej perspektywie należy pamiętać że para jest w trendzie spadkowym.

Alternatywa: NZDUSD

audusd d1

GBPJPY

Popularny “rzeźnik” bardzo długo przebywał w trendzie bocznym po czym wybił się dołem. Możliwe zatem, że mieliśmy do czynienia z dystrybucją, oscylator MACD już od dobrych kilku sesji wskazywał na taki obrót sprawy, dodatkowo zszedł poniżej poziomu 0. Kolejnym sygnałem była luka weekendowa z breakoutem, nie doszło wówczas do pułapki na niedźwiedzie a wczorajsza przecena sprowadziła notowania poniżej 146.00. Podsumowując, szybki powrót nad 148.00 otworzy drogę na nowe szczyty, natomiast powolny spadek to presja na zejście nawet w kierunku 144.00.

Zobacz też: MACD – opis systemu

gbpjpy d1

USDCAD

Zaczynając od szerszego kontekstu, warto zauważyć, że para tworzy trójkąt rozszerzający się, jeden z trudniejszych układów do rozegrania. Z pomocą przychodzi wskaźnik MACD, który od dłuższego czasu sugeruje ‘uptrend’, ostatnia korekta była szansą do dołączenia do trendu zgodnie z kierunkiem. Dzisiejsza sesja w kontekście całego tygodnia również jest ważna, ponieważ doszło tu do przełamania strefy oporu, równoznacznej z linią szyi oRGR (jeśli tak zakończy się sesja). Po korekcie do 1.3060 możemy liczyć na dojście do 1.3200 a następnie do górnego ograniczenia trójkąta a więc nawet 1.3350.

usdcad d1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here