Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Najsilniejszą obecnie walutą jest dolar nowozelandzki, który w listopadzie konsolidował by właśnie w grudniu wybić w górę. Na drugim miejscu plasuje się funt a dalej… długo długo nic. Z reszty walut pozytywnie wyróżnia się dolar australijski AUD, natomiast totalnie w odwrocie dolar USD.

AUDUSD

Bardzo łądnie radzi sobie para AUDUSD, która dobrze “współpracuje” z MACD. Longi z początku grudnia to kolejny udany sygnał. Na wykresie dziennym widać obecnie klasyczną trójkę w górę 1 do 1 – oba te impulsy są równe. W połączeniu z bliskością średniej 200 dniowej możemy zobaczyć kontrę w dół. Póki co trwa silne momentum przeciwko dolarowi USD i kto wie, być może zobaczymy tu nadbicie październikowo- listopadowych maksów. Wówczas może pojawić się negatywna dywergencja. To jednak melodia przyszłości… obecnie oscylator MACD bez przeszkód pnie się w górę. Tradycyjnie na H4 można będzie łapać długie pozycje po korekcie do średniej MA 25×5.

audusd

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony m.in. Grzegorz Moskwa, Marcin 'Wiking' Wicz, Mariusz Drozdowski, Paweł Szwajcar, Łukasz Fijołek, Maksymilian Bączkowski. Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

GBPJPY

Para tak podobnie jak poprzednik dobrze “trzyma” się oscylatora MACD, dodatkowo akcja cenowa dzieje się powyżej średniej 200-dniowej. Nie trzeba być więc wróżbitą aby prognozować wzrost. Obecnie odchylenie jest już znaczne ale nic nie zapowiada zmiany sentymentu. Jedynym ryzykiem są tu wybory parlamentarne w UK (dziś). Kros GBPJPY wydaje się tu najmocniejszy w koszyku funta, głównie za sprawą słabego jena, który dzisiaj dodatkowo pod presją.

Na wykresie H4 pojawia się dywergencja z MACD, dlatego w krótkim terminie można obstawiać spadki, jednak zamknięcie powyżej 143.60 zaneguje ten negatywny scenariusz. Kolejny istotny opór dopiero ok 130 pipsów wyżej. Alternatywą dla funta, który jest obarczony teraz większym ryzykiem może być NZD. Trzymałbym się jednak tendencji dalszego osłabiania jena – dopóki rynek nie pokaże wyraźnego znaku. Zejście poniżej 142,30 pokaże słabość. Natomiast lepszym wyjściem do sprzedaży powinien być USDJPY.

gbpjpy


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here