Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Para zaliczyła ostatnio silny spadek, kupujący nie byli na tyle zdeterminowani aby wypchnąć ceny powyżej średniej 200-dniowej. Logiczny poziom zysku został osiągnięty dla pozycji długich przy 0,7175; to było także lutowe maksimum. Kształtująca się wówczas głowa z ramionami mogła sugerować wzrosty, tak się jednak nie stało i kilka dni później oscylator MACD pokazał kierunek południowy. Obecnie cena mocno oddaliła się od równowagi, dlatego bardzo prawdopodobny jest krótkoterminowy powrót a więc lekkie odbicie dolara australijskiego.

Faktem jest także, że zaksięgowany został logiczny poziom zysku dla krótkich pozycji a więc gracze którzy sprzedawali na przejściu linii sygnalnej bądź poziomu zero mogą zabrać część pieniędzy “ze stołu” i powrócić na rynek przy pierwszym teście średniej kroczącej z H4.

audusd

EURUSD

Podobna sytuacja kształtuje się także na flagowej parze EURUSD, tutaj jednak w odróżnieniu do aussiego, pojawiła się bardziej czytelna a wręcz książkowa korekta. Pozwoliła ona zająć pozycję blisko średniej ceny i podążać ze spadkiem eurodollara do obecnych poziomów bez większych korekt. Aktualnie na horyzoncie jest już  silny w mojej opinii poziom wsparcia 1.1111 czyli logiczny poziom zysku. Wkrótce możemy mieć też do czynienia z dywergencją na kursie. Kolejna możliwość dołączenia do trendu spadkowego w granicach 1.1200, najeży pamiętać że trend w dół jest już dojrzały a poprzedzające korekty wyższego rzędu były dość okazałe. Inną sprawą jest zaś fakt, że kurs popularnego edka znalazł się najniżej o czerwca 2017 roku a kilkunastotygodniowy trend boczny został zakończony.

eurusd

USDJPY

Gracze na tej parze podjęli wczoraj próbę wybicia oporu dziennego, która to dziś przemieniła się w porażkę. Byki szybko zdały sobie sprawę, z tego że są po złej stronie rynku i masowo zamykali nabywane wczoraj longi. Biorąc pod uwagę że kurs znalazł się przy LPZ oraz tworzy spadkową dywergencję to formacja podwójnego szczytu nadal może mieć prawo realizacji. Zwolennicy MACD z pewnością nie dali wciągnąć się we wczorajsze wzrosty, ponieważ od trzech sesji dominuje tu kolor czerwony. Aktualnie spodziewam się powrotu do równowagi okolic 111.80/90 po czym uformowania wierzchołka i kolejnego ataku podaży, który mógłby kulminować dopiero w rejonie 110.80.

usdjpy


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Początek sezonu wyników dla indeksu WIG20
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – jen japoński największym wygranym sesji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here