Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Zdecydowanie najmocniejszą walutą pozostaje funt, jego siła od pierwszej dekady października wzrosła niesamowicie. Na drugim miejscu w ujęciu dziennym pozostaje płasko rosnący CAD. Po drugiej stronie tabeli słabo radzący sobie frank i jen co przekłada się na sygnał risk-on na giełdach. Potencjalnie dobrze wygląda euro.

AUDUSD

Dolar australijski wygląda dobrze na wykresie dziennym, niemal od początku miesiąca trend wzrostowy jest prowadzony przez MACD. Nawet ostatnia korekta nie zagroziła bykom, dlatego w najbliższym czasie możemy zobaczyć atak na maksima wrześniowe czyli 0,6870/90. W przypadku postępującego osłabienia USD i obniżki stóp w Stanach para może kierować się w rejon 200-sesyjnej średniej. Daje to potencjał 100-pipsowej zwyżki. Warto jednak poczekać na decyzję FED z nowymi pozycjami. Dla starych pozycji powrót poniżej 0,6800 byłby niepokojący. Krótkoterminowo do utrzymania dla byków 0,6830.

macd

EURUSD

Na popularnym edku mamy potencjalnie lepszą cenę do wejścia dla pozycji długich natomiast niższy potencjał dla zysku. Blokuje natomiast histogram MACD w kolorze czerwonym w układzie dziennym, jednak znajduje się on powyżej zera i ten stan jest utrzymywany od kilku dobrych sesji. Ponadto w układzie tygodniowym MACD świeci się na zielono. Warto poczekać na jakiś trigger, np zamknięcie H4 nad średnią MA 25×5 czyli ponad 1,1111 – a to może wydarzyć się jeszcze dzisiaj. Podobnie jak na AUDUSD wzrosty mogą potrwać dopóki cena nie zmierzy się ze swoją 200-okresową średnią czyli nieco powyżej 1,1200. To dobra informacja dla USDPLN który mógłby schodzić na niższe poziomy oraz dla GPW gdzie wzrosty mogły by mieć rację bytu.

macd

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

USDCAD

Para może być najbardziej zmienną podczas jutrzejszej sesji, gdyż głosy popłyną zarówno z FED jak i BoC, inwestorzy będą zatem wyczuleni wsłuchiwać się w propozycje dalszej polityki monetarnej banków centralnych. Przechodząc do wykresu, kurs nie podniósł się po mocnym spadku 10. października i tak jak pisałem ostatnio ten układ ma wymowę podażową. Spadek był dość jednostajny, dzień po dniu z niższymi dołkami. Ta sekwencja nadal trwa, choć na wykresie H4 powstaje dywergencja. Zamknięcie dnia nad 1,3080 będzie oznaczało chęć odreagowania przynajmniej do 1,3130 a być może i wyżej. Tymczasem warto pamiętać że tegoroczne minima są już na wyciągnięcie ręki, dzieli je ok 30-40 pipsów – to ważne wsparcie a rynek wyhamowuje. Zastanawiająca jest ta siła CAD.

macd usdcad


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here