Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

 

Sytuacja na rynku walutowym jest coraz bardziej dynamiczna, wraz z nadejściem września doszło do kilku ciekawych przesunięć. Najmocniejszy pozostaje frank, widać do szczególnie na parach powiązanych z walutami surowcowymi. Interesujący pozostaje fakt osłabienia dolara kanadyjskiego oraz dzisiejszy wzrost w koszyku funta.

AUDUSD

Dolar australijski pozostaje w trendzie spadkowym, jednak wczoraj doszło tu do przerwania sekwencji coraz niższych maksimów sesyjnych. Para na wykresie dziennym uformowała także formację harmoniczną z zewnętrznym punktem reakcji 127,2% Fibonacciego w okolicy 0,7160; skłania to do wzrostowej korekty do okolic 0,7240. Interesuje mnie reakcja na średnią z interwału H4, z punktu widzenia interwału tygodniowego nie widać zmiany trendu na wzrostowy.

EURUSD

Podobna sytuacja, lecz bardziej spekulacyjna kształtuje się na wspólnej walucie. Euro/Usd sygnalizował już wczoraj potencjalnie kierunek spadkowy (MACD), natomiast dziś doszło tu do korekty 50% ostatnich spadków. Dzisiejszy atak popytu natrafił na tygodniowy piwot oraz średnią MA z interwału H4. W tej próbie poszukiwania krótkich pozycji interesuje mnie tylko utrzymanie dnia pod 1,1660 z ceną docelową na poziomie 1,1480.

EURCHF

W kontekście wspomnianej siły relatywnej franka w pierwszym akapicie, dobrą alternatywną dla “edka” może być shortowanie EURCHF. Para jest w silnym ciągu spadkowym co potwierdza oscylator MACD, z technicznego punktu widzenia wygląda do na flagę jako pullback. Interesuje mnie głównie zniesienie 38,2%, które koresponduje z nachyloną ku dołowi średnią z interwału H4. Liczę na powrót MACD h4 dziś poniżej zera.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here