Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Wśród największych walut najsilniejszy jest dolar amerykański, a za nim funt i jen. Dlatego pary GBPUSD czy USDJPY mogą wydawać się nieszczególnie dobre do handlu na zmienność. Na drugim biegunie waluty antypodów NZD i AUD oraz dołączające do nich euro. Widać natomiast pozytywne tendencje dla dolara kanadyjskiego.

AUDUSD

W ostatnim komentarzu na temat ten pary pisałem, że dopiero wyjście powyżej 0,6750 może dać sygnał do wzrostu, jednak kupujący nie byli na tyle silni aby wypchnąć cenę powyżej. Przez to spadki były kontynuowane aż do minimów z poprzedniego roku, poziom 0,6670 został tu lekko naruszony i dopiero niedawno pojawiła się reakcja byków. Na wykresie dziennym oscylator MACD wskazuje dywergencje z ceną a to już pozwala myśleć nad potencjalnym odreagowaniem. Wybicie tej czerwonej linii trendu byłoby już zaproszeniem do handlu w górę przynajmniej do miesięcznego piwota 0,6790 lub nawet wyżej w perspektywie kilku tygodni nawet do średniej 200-dniowej. Jak pisałem w pierwszym akapicie US dolar jest nadal silny i może warto, alternatywnie poszukać słabszej pary do gry na wzmocnienie “aussie”.

audusd

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

EURCAD

Luty jest bardzo słabym miesiącem dla euro, wspólna waluta na parze EURCAD traci dziesiątą sesję z rzędu, bez korekty. Kurs bez zająknięcia przebił się przez minima ubiegłoroczne, uprzednio testując średnią 200-dniową a obecnie znalazł się na poziomach nie widzianych od 1Q 2017 roku. Tak duże odchylenie rodzi już obawy o korektę wzrostową, jednak patrząc szerzej, technicznie nie widać tu przesłanek do odwrotu. Pierwsze zetknięcie ze średnią na H4 może być okazją do wyciśnięcia jeszcze paru pips z tego trendu, lecz bardziej dla spekulantów krótkoterminowych. Będę obserwował poziomy 1,4413 oraz 1,4445 od góry. Najbliższe wsparcie dopiero 1,4290.

eurcad


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here