Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Pary surowcowe w relacji do dolara amerykańskiego rozpoczęły ten miesiąc z przytupem rosnąć po 2; 2,5x ADR (średni dzienny zasięg), dlatego domyślam się że doszło to do pewnej zmiany w układzie popytu i podaży. Oscylator MACD dawał sygnały zmiany kierunku kilka dni wcześniej, wraz z opisywaną już kilkukrotnie dywergencją (która była tu rozłożona raczej na tygodnie niż dni). Obecnie jest szansa na chwilę oddechu bowiem piątkowa sesja a zarazem cały tydzień zakończyły się z górnym knotem który psuje nieco tę pozytywną wymowę.

audusd d1

Najbliższe wsparcia to 0,7170 weekly pivot oraz 0,7120 czyli połowa świecy momentum. Pozytywny aspekt dziś to także utrzymanie piątkowego denka. Spodziewam się że w ciągu najbliższych tygodni możemy zobaczyć test październikowych szczytów a więc okolicę 0,7300.

EURAUD

Tym razem AUD w relacji do EURO, tutaj chciałbym zwrócić uwagę na dość interesujący poziom przy którym jest handlowany EURAUD. Chodzi o 1,58xx i średnią 200-dniową oraz 1,5750 czyli zewnętrzne zniesienie Fibo… te dwa punkty mogą utworzyć strefę popytową (cluster). Zwracam na to uwagę szczególnie w kontekście trwającego już dość długo trendu spadkowego (MACD zmienił się w połowie października). Dla zaangażowanych inwestorów po stronie krótkiej, z pewnością będzie to dobre miejsce do częściowej realizacji zysków bądź zacieśnienia stop lossa.

euraud d1

Gdyby takie odreagowanie miało się pojawić, to pierwszym ważnym punktem będzie 1,5900 oraz 1,600/50.

USDJPY

Na koniec popularny ‘ujek’, gdzie na przełomie miesięcy doszło do re-testu wsparcia na zasadzie zmiany biegunów, wcześniej także wystąpiła dywergencja. Cała akcja cenowa rozwija się tu dość wolno, także z uwagi na to że znajdujemy się mniej więcej w połowie październikowego ruchu w dół i żadna ze stron nie chce się wychylać. Niemniej jednak dość dobrze widoczna półka cenowa utrzymuje notowania USDJPY. Zejście poniżej 112,50 znacząco utrudni możliwość budowania dalszego ruchu w górę. Docelowo widziałbym jednak przynajmniej próbę podejścia pod 114,50.

usdjpy d1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułChiny otwierają się na świat
Następny artykułUSD/CAD i GBP/USD oczami analityków Scotiabanku
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here