Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDUSD

Para wykonała bardzo silne odreagowanie, seria ośmiu z rzędu wzrostowych sesji robi wrażenie. Jednak z drugiej strony wydaje się, że potencjał do dalszych szybkich zwyżek został mocno wyczerpany. Przełom czerwca i lipca to gwałtowny spadek pary, wówczas można było kupić AUDUSD po cenie z 24. czerwca kiedy to oscylator MACD zmienił kierunek na wzrostowy i obecnie nadal taki pogląd dominuje na tej parze. Obecnie spodziewam się lekkiej korekty spadkowej lecz nie większej niż do 0,6950 po czym atak na 200-sesyjną średnią kroczącą ok 0,7100. Gdyby jednak spadek przekroczył wsparcie to możemy obserwować dalszy ruch w kierunku 0,690. Alternatywnie mocniejszą relatywnie parą wydaje się NZDUSD.

EURCAD

EURCAD był dość niewdzięczną parą dla systemów trend followingowych i dla swing traderów, bowiem od lutego trwała tu konsolidacja o zawężającej się amplitudzie wahań. Czerwiec przyniósł tutaj przełom a być może jest to dopiero początek większego trendu. Druga połowa poprzedniego miesiąca należała do sprzedających, z jednym wyjątkiem kiedy to mocna sesja wywołała ruch kontr trendowy. Negacja tej wzrostowej świecy 21. czerwca ma wybitnie podażową wymowę, dlatego spodziewam się testu jej “low” od dołu jako dobra okazja do dołączenia do trendu. Początek lipca do kontynuacja zniżki, brak odreagowania sprawia że pierwsza korekta do góry powinna zostać wykorzystana do sprzedaży. Póki co wskaźnik stochastyczny szoruje po dnie i nie daje klarownego sygnału do wejścia. Dla inwestorów zaangażowanych po stronie krótkiej, poziomem do ucieczki może być zamkniecie dnia nad 1,4800.

DAX

Przechodząc na rynek giełdowy, gdzie również wiele się dzieje, postanowiłem przyjrzeć się ponownie indeksowi DAX. W ostatnim komentarzu, pisałem że spodziewam się retestu od góry poziomu 12 200 pkt co miało miejsce po czym ruchu na około 500 punktów w górę. Obecnie DAX jest kwotowany niemal przy poziomie docelowym 12 700 pkt i coraz bardziej oddala się od swojej 200 okresowej średniej. Początek lipca to wyjście na nowe tegoroczne maksima trendu, w co trudno byłoby uwierzyć jeszcze pół roku tego gdy indeks szorował po dnie. Rynek porusza się “od ściany do ściany” a bliskość ważnego oporu sugeruje przynajmniej chwilową korektę. Dla inwestorów krótkoterminowych ważna będzie obserwacja średniej MA25 z H4, pierwsze odbicie w górę może jeszcze wywołać ruch wzrostowy dla spóźnialskich.

dax


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin zarobi w Dzień Niepodległości 5. rok z rzędu?
Następny artykułAUD/NZD – notowania zbliżają się do konfluencji oporu
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here