Naga Markets



MACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Kolejny tydzień najmocniejszą walutą jest funt i pozostaje kupowanie par gdzie pierwszą walutą jest właśnie GBP. Na drugim miejscu w ujęciu dziennym wysuwa się dolar nowozelandzki. Słabnie za to dolar australijski co jest ciekawe w kontekście mocnego NZD. Po drugiej stronie tabeli dolar kanadyjski, który cały listopad jest w trendzie spadkowym.

AUDNZD

To co pisałem w poprzednim akapicie czyli słabnący dolar w stosunku do NZD. Być może ta tendencja się odwróci i znów obie waluty będą “chodzić” krok w krok. Odchylenie w dół jest już spore, dodatkowo od dołu strefa średnich 200-dniowych potencjalnie może zatrzymać spadek. Tymczasem z trendem nie ma co dyskutować i w krótszym terminie kolejnych dni oczekiwałbym testu średniej MA25 z H4 od dołu i wyprowadzenie jeszcze jednej kontry w dół. W dłuższej perspektywie spodziewałbym się jednak wypłaszczenia w rejonie 1,06 i odbicia najpierw do 1,06 a następnie ok 1,0740.

audnzd

Purple Trading - Twój broker STP. Ty tradujesz, my asystujemy! SPRAWDŹ NAS
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

GBPUSD

Popularny kabel znajduje się w kluczowym momencie. Dzisiejsze spadki mogą być okazją do dołączenia do trendu, lecz z drugiej strony dynamika tego ruchu w dół jest zastanawiająca. Z interwału dziennego można dopatrywać się wybicia górą z flagi, co jest byczym sygnałem na całym koszyku funta. Powrót poniżej wczorajszego minimum może stanowić negację wzrostowego scenariusza i doprowadzić do testu dolnego ograniczenia i średniej 200-dniowej a więc poziomu 1,2700. To w średnim terminie dobre miejsce do kupna. Póki co oscylator MACD potwierdza kierunek wzrostowy. Z drugiej strony może warto kupować najsilniejsze krosy jak GBPCAD lub GBPJPY.

gbpusd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara do franka szwajcarskiego może spadać twierdzi Commerzbank
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 21.11.2019 AUD/NZD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here