Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


AUDJPY

Na tej parze doszło przed trzema dniami do mocniejszych spadków, co wiązało się z podejściem pod opór w rejonie 84.00. Poziom został dostrzeżony przez rynek i wygląda na to, że będzie broniony w ciągu następnych dni. Aktualnie można sprzedać po nieco wyższych poziomach niż przy sygnale MACD, a cena konsoliduje się w zakresie piątkowej świecy (na wczorajszej sesji nie doszło do naruszenia maksimów).

AUDJPY

Schodząc interwał niżej, lepiej widać ruch spadkowy, obecnie powrót do średniej (pullback) przybiera postać flagi. Wybicie dołem jest dość silnym potwierdzeniem kierunku spadkowego. Sama średnia EMA 25 dobrze współpracowała zarówno w trendzie wzrostowym jak i obecnie podczas spadków.

Pewnym zagrożeniem może być tu słabość jena, szczególnie widoczna w parze USDJPY. Alternatywnie można posiłkować się parą NZDJPY, gdzie dolar nowozelandzki wygląda znacznie lepiej, tam jednak rynek nie daje dogodnych korekt w górę. W piątek będziemy mieć jeszcze konferencję BOJ ws. polityki monetarnej.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIntellectsoft zaprasza na Blockchain: Rethink Trust 2018
Następny artykułBlok po 22 – 25 kwietnia 2018: AUD/JPY, Złoto
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here