Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Najmocniejszą walutą pozostaje dolar nowozelandzki oraz frank, jednak wszystkie tracą one w styczniu br. Jedyne pozytywne tendencje pojawiają się na dolarze, który zyskuje już sporo od dołka w grudniu. W ciągu kolejnych dni powinno wyjaśnić się czy to tylko korekta, czy dolar USD silniej namiesza. Tymczasem mocno w odwrocie brytyjski funt.

AUDCAD

Para nie może zaliczyć przełomu roku do udanych, kurs spadł bowiem ok 200 pipsów i był najniżej od października ubiegłego roku. Nie ma się tu czemu dziwić, po nieudanym ataku na średnią 200 sesyjną, byki z niezadowoleniem musiały zamykać swoje pozycje. Patrząc już na ostatnie dni, od wczoraj trwa tu odbicie od minimów, natomiast dziś kurs dociera do wyłamanego wsparcia a właściwie kilkunasto pipsowej strefy 0,8970/85. Powinna posłużyć ona teraz jako opór przed dalszymi zwyżkami. Odpadnięcie nie byłoby tutaj przypadkowe. Na interwale H4 cena po raz pierwszy dociera do średniej MA 25×5, pierwsze zetknięcie zazwyczaj wyzwala ruch zgodny z pierwotnym impulsem. Dodatkowo oscylator stochastyczny w górnych rejestrach. Zamknięcie dnia powyżej 0,90 to negacja scenariusza. Interwał tygodniowy (MACD) nie wspiera spadków na tej parze.

audcad

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
72,1% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

GBPUSD

Osłabienie funta widać jak na dłoni, co w połączeniu z umacniającym się dolarem USD sprawia, że warto obserwować konkretnie tę parę. Punktem odniesienia jest tu wg. mnie luka i prosta zasada, że poniżej dominują shorty a powyżej longi. Obecnie może otwierać się okazja dla krótkich pozycji, bowiem oscylator MACD zapala się na czerwono. Powoli kończy się też miejsce w domniemanym trójkącie. Być może już jutro dojdzie do ponadprzeciętnego ruchu po danych z NFP, co zapewne ruszy całym koszykiem USD. Linia trendu wzrostowego także nie jest bez znaczenia. Spadek poniżej może doprowadzić do testu wznoszącej średniej 200 dniowej czyli ok 1,2790-1,2800. Z punktu widzenia świecy !, to drugi tydzień spadkowy wraz z knotem od góry.

gbpusd


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułXTPL – były prezes KGHM w radzie nadzorczej. Na wykresie faza akumulacji?
Następny artykułBlok po 22 – 9 stycznia 2020: EUR/JPY, GBP/USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here