Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDCAD

Pod koniec miesiąca proponuję przyjrzeć się ciekawym instrumentom finansowym w skali tygodniowej. Jednym z nich jest AUDCAD, para nie może się pochwalić zbyt dużym zasięgiem, średnio w ciągu dnia jest to ok 70 pipsów, jednak w ostatnim tygodniu w oczy rzuca się długi dolny knot świecy. Oscylator MACD pokazuje zmianę kierunku ze spadkowego na wzrostowy, spodziewać moglibyśmy się jeszcze re-testu knota po czym dalszego ruchu na północ.

Ważne byłoby zamknięcie nad 0,9340, wówczas celem dla pozycji długich byłby poziom największej korekty (overbalance) a zatem niecałe 0,9500. Zagrożeniem dla takiego scenariusza jest na pewno ciągle słabość AUD, szczególnie do USD czy JPY. Należy pamiętać że rozpatrywany timeframe jest dość szeroki.

audcad w1

EURCHF

Dość ciekawie wygląda sytuacja techniczna eurofranka, w kontekście 6-tygodniowego umocnienia, dynamika może nie jest zbyt atrakcyjna, jednak tym co przyciąga uwagę jest systematyka podejścia w górę. Poprzedni tydzień to zniesienie około połowy ruchu, natomiast dziś kupujący od razu przystąpili do kupna waloru i mimo że MACD zmienił kierunek już kilka dni temu to obecnie można tę parę kupić nieco taniej. Spodziewam się tu osiągnięcia poziomu 1.1570

eurchf w1

NatGas

Na koniec warto rzucić okiem na kwotowania gazu ziemnego, który ma za sobą kilka tygodni mocnego wzrostu. Surowiec ten rok temu był notowany w okolicy 3 USD, obecnie jest to blisko 3,20; wydaje się że inwestorzy obawiają się o niskie zapasy w obliczu nadchodzącego sezonu grzewczego.

Wracając do sytuacji technicznej, walor dociera do pierwszego ważnego zniesienia ostatniego impulsu – chodzi o 38,2 fib. Odbicie od 3,1570 daje nadzieje na atak na szczyt jeszcze przed końcówką roku, która powinna wspierać ceny gazu. Tak dynamiczna aprecjacja spowodowała, że przy najbliższych wsparciach będzie wiele zleceń kupna od inwestorów którzy nie załapali się na zwyżkę.

natgas w1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoniedziałkowy przegląd rynków – GBPUSD, GOLD
Następny artykułBlok po 22 – 29 października 2018: USD/JPY, EUR/CAD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here