Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Złoto (XAUUSD)

Na złocie pojawiają się pierwsze oznaki ożywienia popytu, bądź odpuszczanie nieco presji podażowej. Ostatnie pięć sesji to dreptanie w miejscu tuż nad psychologicznym poziomem 1200 dolarów. Na wykresie od dłuższego czasu można zaobserwować dywergencję pomiędzy kursem a oscylatorem MACD, samo to jednak nie wystarczy by dźwignąć kurs, słupki histogramu nadal są poniżej zera aczkolwiek daje on “zielone” światło longom.

Dzisiejsza sesja złamała negatywną sekwencję świec D1, kurs zawiał na moment nad 1215 dolarów, trzeba zaliczyć to na plus dla byków. Spoglądając na interwał H4, widać, że kupujący próbują bronić się przy średniej kroczącej, choć dopiero zamknięcie dnia nad 1230$ pozwoli myśleć na poważnie o odreagowaniu.

Złoto (Gold)

Ropa WTI

Pozostając w temacie rynków surowcowych, warto zajrzeć na notowania “czarnego złota”, gdzie echa ostatniego 1-dniowego spadku utrzymują się. Dziś negatywna wymowa środowej sesji nie została zamazana, co każe postawić predykcję dalszego spadku cen. To rachityczne podejście wydaje się być dziś tylko korektą do przełamanego wsparcia, lecz nie można wykluczyć, że dotrze ono w rejon średniej SMA z wykresu H4 czyli nieco ponad 68 dol. na obecny moment.

Dość sensownym miejscem do zrealizowania ewentualnych zysków z pozycji krótkich wydaje się czerwcowy dołek na 64 dol., tam również znajduje się zewnętrzne mierzenie Fibonacciego 161,8% ostatniej korekty (po drodze jest jeszcze 65,30$).

WTI

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułTrader miesiąca lipca w Tickmill: tylko 24 transakcje i 200% zwrotu
Następny artykułBlok po 22 – 9 sierpnia 2018: NZD/JPY, CHF/JPY
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here