Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDJPY

Nowy rok rozpoczął się z przytupem, głównie dzięki wystąpieniu zwanego przez niektórych “mini krachu”. Tak w istocie było, szczególnie na parach powiązanych z jenem oraz dolarem australijskim, gdzie doszło do naruszenia tygodniowych ekstremów cenowych. Na AUDJPY dzienny knot miał blisko 5 figur co oznacza czterokrotnie więcej niż średnia. Wiele rachunków zostało wyczyszczonych a kto miał sprzedać to sprzedał, podaż jest ograniczona. Wskaźnik MACD pokazuje wzrost i w tym kierunku należy szukać okazji z niższych interwałów. Cena powraca do równowagi i mimo dużego odreagowania potencjał dla wzrostu nie został jeszcze wyczerpany.

USDCAD

Na przełomie roku zyskuje także dolar kanadyjski i z niemal najsłabszej waluty w grudniu, przesuwa się do środka stawki. Natomiast dolar od połowy ubiegłego miesiąca jest w niełasce inwestorów, dlatego spadek pary USDCAD wydaje się zasadny. Większość wzrostu została zanegowana podczas 5 ostatnich sesji spadkowych. Sygnał MACD pojawił się już kilka dni temu a dziś ma miejsce zejście pod linię “0” co dodatkowo wzmacnia sygnał. W takim przypadku oczekiwałbym pierwszej korekty wzrostowej np w rejon średniej MA z interwału H4, do przyłączenia się do trendu spadkowego. Alternatywą może być NZDCAD lub bardziej ryzykowny CADJPY na umocnienie CADa.

Ropa

Na wykresie dziennym zwraca uwagę duża dywergencja pomiędzy ceną a wskaźnikiem, dlatego zakładam że potencjalny ruch w górę może być czymś więcej niż zwykła korekta. Kurs ropy naftowej w styczniu rośnie i znajduje się nad piwotem miesięcznym, jednocześnie dotarł do strefy oporu 57,50-58,50 utworzonej na zasadzie zmiany biegunowości. Wczoraj już sprzedający zareagowali tworząc spadkową świecę z górnym knotem. Gdyby udało się zanegować ten sygnał, wzrosty mają prawo być kontynuowane przynajmniej do 60-61 dolarów. Gdyby podaż przycisnęła, będę obserwował poziomy 55,60 oraz 57,60.

ropa oil


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAmerykańskie JOLTsy najniżej od czerwca 2018 r.
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 8.01.2019
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here