Strategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.
NZDUSD
Dolar nowozelandzki na wczorajszej sesji wybił się dołem z trójkąta a dziś to wybicie nie zostało zanegowane. Histogram MACD już od kilku dni “świeci” się na czerwono, co sugeruje że możemy być świadkami kolejnej fali umocnienia USD. Jednak bliskość dołków z lipca każe zachować ostrożność a tworząca się formacja Shark32 na świecach dziennych oznacza niezdecydowanie a raczej wyczekiwanie.

Rynek przygotowuje się już na oczekiwania inflacyjne w środę oraz wieczorne (czasu PL) posiedzenie banku RBNZ. Spoglądając na interwał H4 oczekiwałbym testu spadającej średniej MA i dalszy ruch do dołu.
Spróbuj sam tradingu w oparciu o MACD Double Screen. Ja handluję na rachunku brokera STO, który posiada konto w PLN oraz oferuje wszystkie niezbędne narzędzia na platformie MT4.
EURGBP
Kros znalazł się dziś na poziomach najwyższych od marca bieżącego roku, ruch wzrostowy jest tu bardzo mądrze prowadzony i taki “breakout” po kilku sesjach odpoczynku na przełomie lipca i sierpnia ma tu szanse być kontynuowany. Zielone słupki MACD dawały przynajmniej kilka dni mocniejszego euro (taką relację widać także w notowaniach eurusd i gbpusd).

Problemem jest tu wspomniany marcowy szczyt który jednocześnie stanowi roczne ekstremum. Ponadto strefa cenowa 0,8950-0,900 to górne ograniczenie tworzonej bazy w czwartym kwartale 2017 roku. Spoglądając na interwał H4 oczekiwałbym raczej krótkiego rozegrania największej korekty spadkowej w obecnym impulsie ewentualnie pierwszy test średniej kroczącej.
Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.