Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

NZDUSD

Dolar nowozelandzki na wczorajszej sesji wybił się dołem z trójkąta a dziś to wybicie nie zostało zanegowane. Histogram MACD już od kilku dni “świeci” się na czerwono, co sugeruje że możemy być świadkami kolejnej fali umocnienia USD. Jednak bliskość dołków z lipca każe zachować ostrożność a tworząca się formacja Shark32 na świecach dziennych oznacza niezdecydowanie a raczej wyczekiwanie.

NZDUSD

Rynek przygotowuje się już na oczekiwania inflacyjne w środę oraz wieczorne (czasu PL) posiedzenie banku RBNZ. Spoglądając na interwał H4 oczekiwałbym testu spadającej średniej MA i dalszy ruch do dołu.

Spróbuj sam tradingu w oparciu o MACD Double Screen. Ja handluję na rachunku brokera STO, który posiada konto w PLN oraz oferuje wszystkie niezbędne narzędzia na platformie MT4.

EURGBP

Kros znalazł się dziś na poziomach najwyższych od marca bieżącego roku, ruch wzrostowy jest tu bardzo mądrze prowadzony i taki “breakout” po kilku sesjach odpoczynku na przełomie lipca i sierpnia ma tu szanse być kontynuowany. Zielone słupki MACD dawały przynajmniej kilka dni mocniejszego euro (taką relację widać także w notowaniach eurusd i gbpusd).

EURGBP

Problemem jest tu wspomniany marcowy szczyt który jednocześnie stanowi roczne ekstremum. Ponadto strefa cenowa 0,8950-0,900 to górne ograniczenie tworzonej bazy w czwartym kwartale 2017 roku. Spoglądając na interwał H4 oczekiwałbym raczej krótkiego rozegrania największej korekty spadkowej w obecnym impulsie ewentualnie pierwszy test średniej kroczącej.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPGE podaje wyniki za I półrocze 2018 r. Zysk netto 1,28 mld zł
Następny artykułBlok po 22 – 7 sierpnia 2018: AUD/USD, EUR/CAD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here