Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

NZDUSD

Dolar nowozelandzki ciągle w dobrej formie, byki dosyć swobodnie a zarazem konsekwentnie prowadzą ruch do góry. W porównaniu do AUDUSD czy GBPUSD, tutaj korekta od szczytu jest relatywnie płytka, dziś luka otwarcia z początku tygodnia została domknięta i tu powinien pojawić się pierwszy popyt. W przypadku pozytywnego scenariusza możemy zobaczyć test okrągłego poziomu 0,7000. Problemem może tutaj być dywergencja pomiędzy ceną a wskaźnikiem MACD (D1).

Ten ostatni nie podąża za ruchem ceny i tworzy niższy szczyt. Z kolei, na wykresie H4, cena znajduje się pod średnią co nakazuje postawę wyczekującą. Strefa wsparcia zbudowana ze średnich 200-sesyjnych rozciąga się od 0,6840 do 0,6815.

nzdusd

EURAUD

Spadek w ciągu dwóch miesięcy na tej parze sięgnął niemal 10 figur, jednak poniedziałkowa sesja to było już zbyt wiele. Paniczna wyprzedaż na poniedziałkowej sesji (na niższej płynności) okazała się później punktem przełomowym i kolejne dni grudnia stały się łaskawe dla byków. Zwraca uwagę także dywergencja z ceną.

Od dołka kurs przemieścił się o 400 pipsów w ekspresowym tempie, docierając do średniej 200-sesyjnej. Ruch ten ma znamiona nowego impulsu, dlatego spodziewam się wybicia 1,5800 a następnie zatrzymania z niewielką korektą, po czym kontynuacji w górę (bardzo ważne będzie wejście na dnie korekty z potencjalnie niskim ryzykiem gdyż skala wykupienia jest znaczna. Walor trafia na listę obserwacyjną.

euraud

DAX

Niemiecki indeks giełdowy wybija się dołem z klina, tworząc przy okazji lukę cenową na wykresie dziennym. Ogólnie rzecz biorąc giełdy słabną w oczach i jeśli dziś dojdzie do zamknięcia przy minimach to MACD “zapali” się na czerwono czym potwierdzi sygnał z W1 (trwający już od początku lipca). Wszystko byłoby idealnie gdyby nie tworząca się dywergencja – podobnie jak w przykładzie powyżej – tak zobaczyliśmy odbicie od razu. W przypadku DAXa jak dotąd taka próba podbicia zakończyła się fiaskiem.

Ponadto poziom 10800 punktów to górne ograniczenie półki cenowej przed silnym strzałem popytu po informacji o wyborze Donalda Trumpa na prezydenta w listopadzie 2016 roku. Dlatego spodziewałbym się tu reakcji popytu przynajmniej w rejon 11 tyś pkt bądź nawet w okolicę wspomnianej luki.

dax d1


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGórnicy Bitcoina SV pozostają lojalni pomimo niskiej rentowności sieci
Następny artykułBitBay uzupełnia ofertę o token BOB
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here