Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

EURAUD

Przełom stycznia i lutego to dla tej pary spadek, kurs pogłębił styczniowy dołek i wpadł pod średnią 200-dniową. Taki układ wpisuje się w osłabienie euro w całym koszyku walut, słabszy jest tylko dolar i frank. Dodatkowo w nocy Bank Rezerwy Australii (RBA) podtrzymał swoje neutralne nastawienie i nie zmienił poziomu stóp procentowych, co dla części rynku było zaskoczeniem.

Na wykresie H4 kupujący głęboko przetestowali średnią kroczącą MA po czym przyszło gwałtowne cofnięcie i z takiej batalii to sprzedający wychodzą z tarczą. Spodziewałbym się teraz mozolnego schodzenia na niższe poziomy w okolicę 1.560 a nawet niżej.

euraud

GBPJPY

W przypadku jena, ten się cały czas osłabia, jeśli jednak dodać do tego sytuację na funcie to para GBPJPY poddaje się podaży i od szczytu oddaje już niemal 300 pipsów. Spadek nie wydaje się niczym dziwnym gdyż przy 144,80 przebiega pas średnich 200-dniowych który skutecznie broni dostępu do wyższych poziomów. Oscylator MACD od kilku dni skłania się tu ku dołowi, natomiast kwestią otwartą pozostaje poziom zajęcia pozycji. I tak w tym przypadku zaczekałbym na re-test średniej kroczącej z H4.

Kurs prawdopodobnie będzie poruszał się w zakresie kanału, który może przypominać flagę – dlatego wzrost jako kontynuacja nie jest wykluczony, jednak potencjał wydaje się być ograniczony. Logiczny poziom zysku przy styczniowym piwocie i zniesieniu 38,2 całego impulsu wzrostowego.

gbpjpy


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKwestia muru między USA a Meksykiem osłabi dolara?
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – funt szterling największym przegranym sesji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here