Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

DAX

Po danych z amerykańskiego rynku pracy notowania DAX nadal znajdują się w rejonie podażowej świecy z czwartku, co więcej próba poderwania rynku szybko się zakończyła. Wczoraj doszło tu do wybicia z kanału wzrostowego formowanego od 28 czerwca wraz ze zmianą kierunku na spadkowy jeśli chodzi o histogram MACD. Choć trudno uznać ten kanał jako pullback po wcześniejszym ruchu w dół, z uwagi na jego 5-falową strukturę to wymowa całego tygodnia jest podażowa… z lekkim wyczekiwaniem (zarówno na D1 jak i W1 powstaje „inside bar”).

Ponadto na wykresie pojawiła się dość rzadko spotykana ukryta dywergencja niedźwiedzia, gdy w tym przypadku MACD rysuje nowe wyższe ekstrema a cena nie poprawia szczytu (13 190). Wiele wyjaśni kolejny tydzień oraz pierwszy test średniej kroczącej na H4.

FRA40/CAC

Spróbuj sam tradingu w oparciu o MACD Double Screen. Ja handluję na rachunku brokera STO, który posiada konto w PLN oraz oferuje wszystkie niezbędne narzędzia na platformie MT4.

Bliźniaczy indeks – FRA40 ma się dużo lepiej, podobnie jak w USA nie odczuł on czwartkowej wyprzedaży, rynek skorygował się tylko nieznacznie do ważnego wsparcia 5441 punktów, lecz nadal obowiązuje tu kierunek wzrostowy. Notowania od kilku sesji przebywają w zakresie świecy z 14. Czerwca która zapoczątkowała silny ruch w dół, jej zanegowanie oznaczałoby atak na szczyt z drugiej połowy maja – 5655 punktów. W kontekście rynków europejskich warto przeważać Francję, a być może to DAX jest w tyle i powróci do wzrostu?

SP500

Na Wall Street, SP500 wyrysował dywergencję spadkową, kurs jednak uparcie trzyma się blisko szczytu. Dlatego spodziewam się ukształtowania nowych maksimów powyżej 2850 punktów, jeśli poziom ten zostanie utrzymany 2-3 dni to droga na szczyt wszech czasów otwarta, jeśli jednak pojawi się zawahanie w szeregach byków to warto będzie wykorzystywać okazję do sprzedaży wtedy gdy cena znajdzie się pod średnią z H4.

Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here