Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

Ropa Naftowa

Ropa wykonała imponujący swing w górę w styczniu do 63 dolarów, podczas gdy jeszcze w okresie świątecznym za jedną baryłkę ropy przyszło nam zapłacić niewiele mniej jak 50 dolarów. Wówczas na wykresie dziennym powstała dywergencja na oscylatorze MACD, której upust dał wzrost dokładnie 2 stycznia. Obecnie dynamika jest już mniejsza, kurs bowiem zbliża się już to oporu a także logicznego poziomu zysku przy 61,25. Oscylator również ostrzega przed możliwością wystąpienia korekty, jednak dopóki cena jest powyżej 60 USD, byki mogą być relatywnie spokojne.

Pierwszym sygnałem ostrzegawczym będzie tu przerwanie wzrostowej linii trendu. Niewykluczone jednak, że obecnie kształtowana jest korekta pędząca, po której zobaczymy jeszcze wyższe ceny ropy (68-70 dolarów), lub jednodniowy wystrzał ponad 64 usd i powrót.

ropa oil, wti

NZDUSD

Dolar nowozelandzki rzeczywiście przetestował 50% zniesienia i odbił od strefy wsparcia. Dziś para stawia przysłowiową kropkę nad “i” i wraca w rejon styczniowych maksimów, w głównej mierze za sprawą osłabiającego się na całej linii US dolara. Tak jak pisałem ostatnio patrzę na NZD bardziej spekulacyjnie gdyż potencjał słabego dolara można wykorzystać lepiej na innych parach chociażby na czy funcie czy CAD. Poziom 0,6880 w dalszym ciągu jest możliwy do zaksięgowania w przyszłym tygodniu. Patrząc w dół na wsparcie, będę obserwował średnią MA25 z interwału H4, która jak dotąd dobrze współpracuje.

nzdusd

Patrząc na siłę walut, w mijającym tygodniu pozycję lidera przejął funt, drugi jen, który mocno się osłabił. Zyskują też waluty surowcowe, mocno drożeje złoto. Z drugiej strony tabeli amerykański dolar.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNaukowcy stworzyli kryptowalutę o 99% bardziej wydajną niż Bitcoin
Następny artykułŚwiatowe rynki: Czego oczekiwać w przyszłym tygodniu?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here