Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


AUDUSD

Na tej parze od dobrych kilku dni mamy konsolidację z zasięgiem około 100 pipsów, ważne jest tu zarówno górne ograniczenie 0.7740 od którego cena już wielokrotnie odbijała jak również dolne 0.7330. Na interwale dziennym kształtują się już wzrostowe słupki, warto jednak zaczekać na zamknięcie tygodnia ponad oporem. Schodząc na niższy interwał widać, że kurs zaczyna rysować wyższe szczyty oraz dołki a wsparcie stanowi teraz średnia krocząca.

AUDCHF

W relacji do franka kurs od kilku dni spada, korekta wzrostowa zakończyła się na oporze 0.7435, który to stanowił dolne ograniczenie szerokiej konsolidacji pomiędzy kwietniem a czerwcem tego roku. Na interwale H4 cena ponownie próbuje zejść poniżej nachylonej ku dołowi średniej MA, byłoby to potwierdzeniem negatywnej tendencji.

Patrząc na siłę walut wciąż mocny pozostaje dolar amerykański, natomiast zarówno AUD jak i frank plasują się w środku stawki, dlatego alternatywnie zamiast sprzedawać AUDCHF można rozważyć short na AUDJPY. Bardzo wyraźnie widać natomiast spadek zmienności wśród najpopularniejszych 8 walut świata, taka sytuacja jednak nie powinna się długo utrzymać, można zatem oczekiwać w niedługim czasie pojawienia się ruchu kierunkowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here