Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDJPY

Listopad jest całkiem udany dla tej pary, AUD umocnił się ponad 200 pipsów, jednak ostatnie kilkanaście sesji kurs pozostaje wpisany w trend boczny. Co ciekawe, rzecz dzieje się przy 200 okresowej średniej z interwału dziennego, a więc oczekiwany ruch z tego miejsca powinien nadać kierunek na kolejne tygodnie. Oscylator MACD daje przewagę dla ruchu w dół, tak samo jak układ średniej 3×3. Dziś cena oddala się od poziomu 82,00 i równocześnie reaguje na MA z interwału H4. W  scenariuszu spadkowym spodziewam się dojścia do ok 80,50/80,00 a następnie powrotu do wzrostu, ze względu na wciąż pozytywny układ na W1.

aud jpy d1

EURCHF

Kros jest dość mało popularną parą, jednak w przypadku sygnału risk-off frank powinien zyskiwać, podobnie jak jen. Kierunek dzienny jest spadkowy, natomiast kurs wykonuje dość silne korekty (countertrend), średni dzienny zasięg jest tu dość niski i oscyluje wokół 50-60 pipsów dlatego liczyłbym na porównywalne targety. W ciągu kilkunastu najbliższych godzin cena może dotrzeć do spadającej średniej z interwału H4, reakcja podaży byłaby czytelną zachętą do przetestowania ostatnich minimów wokół 1,1300. Poziom ten jest dość solidny, szczególnie ze względu interwału tygodniowego i tam celowałbym z pozycjami krótkimi.

eurchf d1

Spoglądając na siłę relatywną walut ani jen ani frank nie są szczególnie mocne. Na prowadzeniu od wielu już sesji waluty surowcowe, szczególnie widać to na NZDUSD czy AUDCAD, po korekcie podejrzewam że będą one dalej zyskiwać. Dobrze radzi sobie US dolar a pozytywne tendencje widać na franku, który odbija od dna. Pozostałe waluty europejskie nadal w dolnej części wykresu, po zawirowaniach wokół Brexitu oraz problemach z nadmiernym deficytem Włoch.

siła walut


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzpilki na Bitcoinie – Paulina Paprzycka, grywalizacja poprzez blockchain
Następny artykułCzwartkowy przegląd rynków – funt szterling największym wygranym sesji
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here