Naga MarketsStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.


USDCAD

W mocy pozostaje kierunek spadkowy na tej parze jeśli chodzi o oscylator MACD, choć korekty w górę są całkiem silne. Patrząc szerzej, para pozostaje w konsolidacji po mocnym impulsie z drugiej połowy kwietnia, trend boczny przybiera tu najwyraźniej formę diamentu. Patrząc na niższy interwał H4, wyraźną oznaką słabości niedźwiedzi byłoby pokonanie poziomu 1.2930.

NZDUSD

W przypadku dolara nowozelandzkiego pojawia się szansa na odreagowanie, waluta nie jest tak silna jak np dolar australijski omawiany w poprzednim wpisie (dobrze widać to w relacji AUDNZD), niemniej jednak na histogramie MACD pojawiają się zielone słupki z dywergencją na cenie. Schodząc na niższy interwał, widać jak średnia krocząca zaczyna “współpracować”, tak że notowania odbiły w górę z poziomu 0,6900. Wyjście powyżej 0,6950 byłoby tu argumentem za wzrostami.


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here