Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

AUDJPY

Dolar australijski powraca na ścieżkę wzrostu, wczoraj wskaźnik MACD zapalił się na zielono, natomiast powyżej średniej 3×3 kurs jest już od czterech sesji. Pozytywny scenariusz potwierdzony na interwale tygodniowym pozwala myśleć o powrocie pod 80.00 a nawet wyżej w rejon 200-sesyjnej średniej czyli 80.40. Oczywiście sporo będzie zależało od samego jena jak i USDJPY, dodatkowo w czwartek w Japonii dzień wolny od handlu. Wracając do analizy technicznej, kurs znajduje się powyżej piwota miesięcznego, utrzymanie nad 78.77 będzie odczytywane prowzrostowo, natomiast utrata tego poziomu może skutkować powrotem w rejon 77.70 i w konsekwencji przedłużający się trend boczny.

dax m30

EURCAD

Na tej parze po silnym spadku na przełomie roku doczekaliśmy się odbicia, jednak wygląda ono dość … blado. Na drodze stoi 200-sesyjna średnia, pod którą kurs się zadomowił już ponad 2 miesiące. Dodatkowo przy 1.5160 przebiega zniesienie 38,2% całego impulsu spadkowego wokół którego pojawiła się mocna reakcja sprzedających (objęcie bessy). Z perspektywy interwału tygodniowego ważą się losy trendu, dla pewności warto więc poczekać na wybicie z trójkąta lub czytelny impuls podażowy z niższego interwału. Pierwszy poziom docelowy dla pozycji krótkich to marcowy piwot i okolice 1,500 a następnie lutowe dołki. Negacja scenariusza to zamknięcie dnia powyżej dwusetki.

eurcad GBPUSD

Warto też rzucić okiem na najsilniejszą walutę – brytyjskiego funta, który ma za sobą ciężką batalię o średnią 200-dniową. Wydaje się, że zwycięsko wychodzą z niej byki, marcowa świeca jak na razie to potwierdza (dolny cień). W układzie D1 oscylator wskazuje kierunek wzrostowy a ostatnie kilka dni to korekta przypominająca klin do piwota tygodniowego (1,31220). Wymowa tej formacji jest pozytywna i oczekiwałbym tutaj dalszego ruchu na północ. Alternatywnie to tej operacji można użyć słabszych walut jak np jena czy walut surowcowych. To będą ważne dni dla funta oraz dolara, już jutro wieczorem posiedzenie FED a dzień później decyzja Banku Anglii ws. stóp procentowych a to wszystko przy rozpoczynającym się forum ekonomicznym. Najbliższy istotny opór to 1.3500.

gbpusd

 


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGiełdy kryptowalut generują blisko 90% podejrzanego wolumenu
Następny artykułZbyszek zaprasza na Invest Cuffs i na wykład o filozofii spekulacji Rafała Zaorskiego
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here