Naga MarketsMACD double screenStrategia MACD to podejście, które można dopasować pod siebie, stosować wtedy kiedy mamy czas na grę. Optymalna dla osób grających na wyższych interwałach czasowych, dla których trading nie jest jedynym zajęciem, ale znajdzie także zastosowanie w krótkim terminie.

NZDUSD

Para po dość znaczącym spadku z poziomu ok 0,6900 zaczyna się podnosić, wzrost jest na tyle zauważalny, że oscylator MACD podaje kierunek północny. Ten scenariusz nadal jest wspierany przez graczy z interwału tygodniowego, co może oznaczać, iż zobaczymy jeszcze wyższe poziomy. NZDUSD znajduje sie obecnie powyżej średnich 200-dniowych oraz nad piwotem miesięcznym, który został dziś przetestowany od góry. Na niższym interwale, H4 także mamy do czynienia z pozytywnym układem, kiedy cena po raz pierwszy odskakuje od średniej kroczącej.

W kolejnych godzinach moglibyśmy się spodziewać ataku na wczorajsze maksima a w perspektywie poziom 0,6920. Logiczny poziom zysku na miesiącach to rejon 0,7040. Sytuacja popsuje się gdy sprzedający doprowadzą do zamknięcia poniżej 0,6800.

nzdusd , d1

USDCAD

Nieco bardziej skomplikowana sytuacja jest na parze USDCAD, gdzie obydwie waluty są silne i ten stan może się jeszcze utrzymywać. Z punktu widzenia D1 możemy uznać że ostatni ruch w górę był nowym impulsem i obecnie jesteśmy w fazie korekty, która może przyjmować kształt trójkąta czy morfować do flagi, jednak tygodniówka tego nie potwierdza. Zejście poniżej dobowych minimów może być zaproszeniem do ponownego przetestowania dwusetki (1,3150/60), natomiast pokonanie piwota miesięcznego otworzy drogę do nawet 1,3500. W interwale H4 dla wzrostu potrzeba silniejszego impulsu do góry i korekty, kiedy stochastic wejdzie w strefę poniżej 20.

usdcad, d1

Złoto

Kruszec porusza się dość płynnie do góry w kanale wzrostowym, kupujący mądrze prowadzą ruch na coraz to wyższe poziomy. Dynamika wzrostowa jest czytelna, wszelkie dywergencje nie znajdują tu zastosowania. Dzienny oscylator MACD od długiego czasu znacznie powyżej zera, na W1 scenariusz wzrostowy ciągle wspierany. Mimo to na miesiącach został zaksięgowany pierwszy logiczny poziom zysku przy ok 1340 dol. Oprócz złota także ropa dobrze sobie radzi, surowce mają tu obecnie przewagę w postaci czytelnych trendów w przeciwieństwie do walut. Schodząc na niższy interwał, warto zwrócić uwagę na dynamiczną średnią MA25, która powinna przy pierwszym zetknięciu  wywołać wzrost złotego kruszcu.

złoto, xauusd

 


Na łamach portalu Comparic.pl będę publikować zagrania bazujące na tej strategii pod tagiem MACD Double Screen. Jeśli nie widziałeś opisu systemu – znajdziesz go tutaj.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here